USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Metropolitan okul olgunluğu testinde 2 bin çocuk ve ebeveyne ulaşıldı

AKDENİZ BELEDİYESİ UZMAN PSİKOLOGLARININ ÜCRETSİZ UYGULADIĞI, İLKOKUL YAŞINA GELEN ÇOCUKLARIN EĞİTİM ÖĞRETİM HAYATINA HAZIR OLUP OLMADIĞINI ÖLÇEN 'METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ' SAYESİNDE 2 BİN ÇOCUĞA VE EBEVEYNLERİNE ULAŞILDI.

Metropolitan okul olgunluğu testinde 2 bin çocuk ve ebeveyne ulaşıldı
10-06-2023 15:13
Google News

Akdeniz Belediyesi uzman psikologlarının ücretsiz uyguladığı, ilkokul yaşına gelen çocukların eğitim öğretim hayatına hazır olup olmadığını ölçen ’Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ sayesinde 2 bin çocuğa ve ebeveynlerine ulaşıldı.


Çocukların, içinde bulundukları yaş dönemine uygun şekilde zihinsel ve bilişsel gelişim özelliği gösterip göstermediğini belirlemek, gelişim geriliği olup olmadığını taramak amacıyla daha önce ’Denver-II Gelişimsel Tarama Testi’ uygulayan uzmanlar, okul öncesi çocuklar için başlattığı ’Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ni de uygulamaya devam ediyor. Ücretsiz uygulanan test sayesinde 2 bin çocuk ve ebeveyne ulaşıldı


Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı uzman psikologlar Günay Duygu Ateş ve Gülnihal Bilim tarafından uygulanan, ilkokul yaşına gelen çocukların eğitim ve öğretim hayatına hazır olup olmadığını ölçen Metropolitan Okul Olgunluğu Testine, Akdeniz ilçesi sınırlarında yaşayan ailelerin yoğun ilgisi devam ediyor. Uzman psikologların ücretsiz uyguladığı okul olgunluğu testi sayesinde bugüne dek ilçe genelinde 2 bin çocuk ve ebeveyne ulaşılarak görüşmeler yapıldı. Okula başlayacak çocukların özellikle eksik oldukları yönlerin tespit edilip desteklenmesi, böylelikle okul hayatlarına daha iyi bir başlangıç yapmaları açısından son derece önem taşıyan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, kültür ve sanat evleri ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında talep eden ailelere uygulanıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ