USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Maksempınar’da ramazan birlikteliği

Nilüfer Belediyesi’nin ramazan ayının beraberlik ve dayanışma ruhunu yaşatmak amacıyla düzenlediği iftarların ilki Maksempınar Mahallesi’nde gerçekleşti.

Maksempınar’da ramazan birlikteliği
08-06-2016 14:17
Google News

Nilüfer’de ramazan ayı, güzellikleriyle başladı. Nilüfer Belediyesi önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ramazanda düzenlediği iftarlar ve etkinliklerle halkla birlikte olmaya devam ediyor. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen geleneksel mahalle iftarlarının ilki Maksempınar’da gerçekleşti. İftara Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi ve Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey ile oğulları Meriç, Nilüfer Belediyespor Başkanı Ali Karamık, Nilüfer Belediyesi çalışanları ve mahalleli katıldı.
Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği iftarda dualar edildi, Kuran-ı Kerim okundu. Hep birlikte yapılan iftarın ardından mahalle halkının ramazan ayını kutlayan Başkan Mustafa Bozbey, tüm Nilüferlileri 24 mahallede devam edecek olan iftarlara katılmaya davet etti. Nilüfer Belediyesi tarafından iftar sonrası Kuruçeşme, Güngören ve Fadıllı camilerinde de teravih namazı sonrası tatlı ikramı yapıldı.İftar sonrası Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler de geceye renk kattı. ‘Ramazan geldi hoş geldi, Nilüfer’e bereket geldi’ sloganıyla Maksempınar Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikler kapsamında kukla tiyatrosu, masal dinletileri, Karagöz-Hacivat ve pantomim gösterileri ile de Ramazan coşkusu yaşandı. Büyük küçük her yaştan mahalle halkının keyifle izlediği gösteriler ramazan tadını yaşattı. Dilber Koç ile masal dinletisi, İlker Kılıçer ile kukla tiyatrosu, Karagöz-Hacivat ve pantomim gösterileri özellikle minikleri kahkahalara boğdu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri