USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Macar Turan Vakfı Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü dolu sözler

TÜRK MACAR KARDEŞLİĞİ KONFERANSI İÇİN TEKİRDAĞ’A GELEN MACAR TURAN VAKFI BAŞKANI ANDRAS ZSOLT BİRO, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN’IN TEKRARDAN SEÇİMİ KAZANMASININ SADECE TÜRKİYE İÇİN DEĞİL TÜRK DÜNYASI BİRLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ŞAHSİYET OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Macar Turan Vakfı Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü dolu sözler
09-06-2023 16:32
Google News

Türk Macar Kardeşliği Konferansı için Tekirdağ’a gelen Macar Turan Vakfı Başkanı Andras Zsolt Biro, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın tekrardan seçimi kazanmasına ilişkin, Erdoğan’ın sadece Türkiye için değil Türk dünyası birliği için önemli bir şahsiyet olduğunu söyledi.


Türk Macar Kardeşliği Konferansı için Tekirdağ’daki Macar Kralı Rakoczi Müzesi’ne gelen Macar Turan Vakfı Başkanı Andras Zsolt Biro, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın tekrardan seçimi kazanmasının sadece Türkiye için değil Türk dünyası birliği için önemli bir şahsiyet olduğunu belirtti. “Türk dünyasının birlikteliği için çok önemli”


Macar Turan Vakfı Başkanı Andras Zsolt Biro yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi Tekirdağ’a Kiraz Festivali sebebiyle geldik. Tabii aynı zamanda Macar Günleri’ni de kutluyoruz. Tekirdağ hem Macarlar hem de Türkler için çok önemli bir merkez. Rakoçzi Macar Halkı için çok önemli bir şahsiyet. Biliyorsunuz sığınmak için Osmanlı İmparatorluğu’na gelmişti ve burada hayatını doldurdu. Biliyorsunuz Türkiye’de yakın bir dönemde önemli bir seçim oldu. Milli bir hükümet Türkiye’nin stabil birliğini korumak için halkın kararıyla görevine devam edecek, bizim için çok önemli. Başkan Erdoğan sadece Türkiye için değil, aynı zamanda bütün Türk dünyası için birliğin devamı için önemli karakter, önemli şahsiyet. Bu büyük şahsiyetin ülkenin başında olması, Türk dünyasının birlikteliği için çok önemli. Buna Macaristan da dahil. Biz kendimize düşen görevi en layıkıyla yapmaya çalışacağız. Sayın Başkan’a başarılar diliyoruz. Kendisine güç kuvvet diliyoruz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ