USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Kirayı 2 bin liradan 15 bin liraya çıkarttı, 2 çocuklu kadını kapı dışarı etti

ASA KİRA FİYATINI 2 BİN LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARTTI : USULSÜZ KARARLA 2 ÇOCUKLU KADINI KAPI DIŞARI ETTİ (FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ) AHMET BURAK ÖZTÜRK BURSA (İHA) -BURSA’DA 3 YIL ÖNCE EŞİNDEN BOŞANAN 2 ÇOCUK SAHİBİ ANNE, HASTALIKLA UĞRAŞIRKEN, BİR YANDAN DA EVSİZ KALDI. 2 BİN LİRA OLAN KİRASINI 15 BİN LİRAYA ÇIKARAN EV SAHİBİ ANNEYİ VE ÇOCUKLARINI USULSÜZ MAHKEME KARARIYLA KAPI DIŞARI ETTİ. MERKEZ OSMANGAZİ İLÇESİ GEÇİT MAHALLESİ’NDE BİR SİTEDE OTURAN 2 ÇOCUK ANNESİ ASİYE BOYRAZ (39) BİR SÜREDİR KAN KANSERİ ŞÜPHESİYLE HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR. BU NEDENLE ÇALIŞAMADIĞI VE BİRİKEN BORÇLARINDAN DOLAYI ÖDEMEKTE ZORLUK ÇEKTİĞİ 2 BİN LİRA OLAN KİRASI, EV SAHİBİ NİHAL S. TARAFINDAN 15 BİN LİRAYA YÜKSELTİLDİ. EV SAHİBİ BUNUNLA DA YETİNMEYİP BİR MÜDDET KİRASINI ÖDEYEMEYEN BOYRAZ’I EVDEN ÇIKARMAK İÇİN MAHKEMEYE VERDİ. BOYRAZ İSE OLANLARDAN HABERSİZ KENDİSİNE ULAŞMASI GEREKEN TEBLİGATIN KOMŞUSUNA GİTTİĞİNİ İDDİA ETTİ. KENDİSİNE ULAŞMADIĞI TEBLİGAT DOLASIYLA İTİRAZ SÜRESİ GEÇEN ANNE, 15 GÜN SONRA KENDİSİNE GELEN HACİZ KARARIYLA ŞOKA UĞRADI. EVDEN ÇIKMAK ZORUNDA KALAN ASYA İLE 4 VE 5 YAŞLARINDAKİ İKİ ÇOCUĞU BAŞLARINI EŞYALARINI TOPLARKEN, BAŞLARINI SOKACAK BİR EV ARIYOR. YETKİLİLERDEN SESİNİN DUYMASINI İSTEYEN BOYRAZ, “BİZ ŞİMDİ NEREDE KALACAĞIZ, ÇADIR BULSAM ORADA DA KALIRIM. ÇOCUKLARIM VE BEN MAĞDUR KALDIK” DİYE KONUŞTU. (ABO

Kirayı 2 bin liradan 15 bin liraya çıkarttı, 2 çocuklu kadını kapı dışarı etti
31-05-2023 08:55
Google News

Bursa’da 3 yıl önce eşinden boşanan 2 çocuk sahibi anne, hastalıkla uğraşırken, bir yandan da evsiz kaldı. 2 bin lira olan kirasını 15 bin liraya çıkaran ev sahibi, anneyi ve çocuklarını mahkeme kararıyla kapı dışarı etti. Mağdur anne, mahkeme kararının kendisine tebliğ edilmediğini öne sürdü.


Merkez Osmangazi ilçesi Geçit Mahallesi’nde bir sitede oturan 2 çocuk annesi Asiye Boyraz (39) bir süredir kan kanseri şüphesiyle hastanede tedavi görüyor. Bu nedenle çalışamadığı ve biriken borçlarından dolayı ödemekte zorluk çektiği 2 bin lira olan kirası, ev sahibi N.S. tarafından 15 bin liraya yükseltildi. Ev sahibi bununla da yetinmeyip bir müddet kirasını ödeyemeyen Boyraz’ı evden çıkarmak için mahkemeye verdi. Boyraz ise olanlardan habersiz kendisine ulaşması gereken tebligatın komşusuna gittiğini iddia etti. Kendisine ulaşmadığı tebligat dolasıyla itiraz süresi geçen anne, 15 gün sonra kendisine gelen haciz kararıyla şoka uğradı. Evden çıkmak zorunda kalan Asiye Boyraz, 4 ve 5 yaşlarındaki iki çocuğu başlarını eşyalarını toplarken, başlarını sokacak bir ev arıyor. Yetkililerden sesinin duymasını isteyen Boyraz, “Biz şimdi nerede kalacağız, çadır bulsam orada da kalırım. Çocuklarım ve ben mağdur kaldık” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ