USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Kavşak çalışmaları ulaşıma nefes aldıracak

ARAÇ VE YAYALARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN ESENYURT BELEDİYESİ, İLÇEDE ARAÇ TRAFİĞİNİN YOĞUN OLDUĞU BALIKYOLU CADDESİ’NDE SİNYALİZASYON VE KAVŞAK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

Kavşak çalışmaları ulaşıma nefes aldıracak
10-06-2023 12:33
Google News

Araç ve yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, ilçede araç trafiğinin yoğun olduğu Balıkyolu Caddesi’nde sinyalizasyon ve kavşak çalışmalarına başladı.


İlçede trafik yoğunluğunun önüne geçmek ve kazaları en aza indirmek amacıyla çalışmalarına devam eden Esenyurt Belediyesi, Sultaniye Mahallesi, Balıkyolu Caddesi’nde sinyalizasyon ve kavşak çalışmaları yürütüyor. Ekipler, meydan alt geçidinden devlet hastanesi ve Esenkent istikametlerine ulaşımını sağlamaya çalışan sürücülerin dönüş ihlali yapmaması için kavşak kollarına sinyalizasyon sistemi yerleştirdi. Yapılan çalışmalar sonucunda yayaların ulaşımı daha güvenli ve konforlu bir hale geldi. “Araçların ve yayaların güvenli ulaşımlarını sağladık”


Tespit ettikleri sorunlar neticesinde gerekli önlemleri aldıklarını belirten Esenyurt Belediyesi Ulaştırma Mühendisi Doğancan Aktaş, “Yapmış olduğumuz fizibilite çalışmalarıyla kavşak kollarındaki sorunları tespit ettik. Meydan alt geçidinden Esenkent istikametine gitmek isteyen sürücülerin bu caddede dönüş ihlali yaptığı ve bu dönüşlerinde araç ve yayaların güvenliğini olumsuz etkilediğini gözlemledik. Yaptığımız orta refüj imalatının ardından kavşak kollarına yerleştirdiğimiz sinyalizasyon sistemiyle araçların ve yayaların güvenli ulaşımlarını sağladık. Asfalt yüzeyinin altına yerleştirdiğimiz manyetik sensör sinyalizasyon sistemi kavşak kollarındaki yoğunluğu kendisi hesaplamakta ve uygun düzeyde tepki vermektedir” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ