USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Kars modern otogara kavuşuyor

YRL KARS YENİ OTOGAR YAPIMI SÜRÜYOR (FOTOĞRAFLI) IŞIK ÇAPANOĞLU KARS (İHA) - KARS VALİSİ/BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ TÜRKER ÖKSÜZ, GİRİŞİMLERİYLE 13ATIL DURUMDA KALDIKTAN SONRA YENİDEN YAPIMINA BAŞLANAN YENİ OTOGAR BİNASI’NDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR. YAPIMI TAMAMLANDIĞINDA ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURACAK OLAN YENİ OTOGAR'DA ÇALIŞMALAR SÜRERKEN, OTOGAR BİNASI DA ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ ÇALIŞMLARININDA DEVAM ETTİĞİ OTOGARDA VATANDAŞLAR DAHA SAĞLIKLI ŞARTLARDA HİZMET ALACAK. KARS’IN UZUN YILLAR KANAYAN YARASI OLAN OTOGAR, BİRAN EVVEL TAMAMLANMASI İÇİN VALİ/BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ TÜRKER ÖKSÜZ’DE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR. KARS’IN MODERN BİR OTOGARA İHTİYACI OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEN VATANDAŞLAR, “UZUN YILLAR ATIL DURUMDA KALAN OTOGAR YENİDEN YAPILIYOR. GERÇEKTEN KARS’IMIZA YAKIŞAN BİR OTOGAR OLACAK. ESKİ OTOGAR ÇOK TERS NOKTADAYDI VE KARS’A HİÇ YAKIŞMIYORDU. YENİ OTOGARIN YAPIMINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” DEDİLER. KARS ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ’NDE AYRICA BAĞLANTI YOLLARI YAPILIYOR. OTOGAR BİNASI, OTOBÜS BAKIM-ONARIM BİNASI, YIKAMA-YAĞLAMA BİNASI, GİRİŞ-ÇIKIŞ KONTROL BİNASI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ, ALT YAPI İŞLERİNİN YAPIMI HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR. YENİ OTOGAR BİNASI’NIN YAPILMASI VATANDAŞLAR ARASINDA DA MEMNUNİYETLE KARŞILANIYOR. (IÇ

Kars modern otogara kavuşuyor
10-06-2023 14:28
Google News

Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, girişimleriyle 13atıl durumda kaldıktan sonra yeniden yapımına başlanan Yeni Otogar Binası’nda çalışmalar hızla devam ediyor.


Yapımı tamamlandığında önemli bir boşluğu dolduracak olan Yeni Otogar’da çalışmalar sürerken, otogar binası da şekillenmeye başladı, çevre düzenlemesi çalışmlarınında devam ettiği otogarda vatandaşlar daha sağlıklı şartlarda hizmet alacak.


Kars’ın uzun yıllar kanayan yarası olan otogar, biran evvel tamamlanması için Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’de yürütülen çalışmaları yakından takip ediyor.


Kars’ın modern bir otogara ihtiyacı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Uzun yıllar atıl durumda kalan otogar yeniden yapılıyor. Gerçekten Kars’ımıza yakışan bir otogar olacak. Eski otogar çok ters noktadaydı ve Kars’a hiç yakışmıyordu. Yeni otogarın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.


Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde ayrıca bağlantı yolları yapılıyor. Otogar binası, otobüs bakım-onarım binası, yıkama-yağlama binası, giriş-çıkış kontrol binası, çevre düzenlemesi, alt yapı işlerinin yapımı hızlı bir şekilde sürüyor.


Yeni Otogar Binası’nın yapılması vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılanıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ