USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Görme engelli sporculardan büyük başarı

KONYA’DA DÜZENLENEN GÖRME ENGELLİLER TÜRKİYE ATLETİZM ŞAMPİYONASINDA MÜCADELE EDEN YEŞİLYURT BELEDİYESPOR GÖRME ENGELLİLER ATLETİZM TAKIMI SPORCULARI KAZANDIKLARI MADALYALARLA TURNUVAYI BAŞARIYLA TAMAMLADILAR.

Görme engelli sporculardan büyük başarı
04-06-2023 13:57
Google News

Konya’da düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonasında mücadele eden Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Atletizm Takımı sporcuları kazandıkları madalyalarla turnuvayı başarıyla tamamladılar.


31 Mayıs ile 1 Haziran 2023 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen şampiyonaya üç sporcu ile katılan Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Atletizm Takımı iki şampiyorluk, üç ikincilik ve bir üçüncülük elde etti.


Sporcularda Mülkiye Özger U-17 cirit atmada Türkiye birincisi olurken, U-17 1500 metrede Türkiye ikincisi olurken, Mustafa Elverişli ise U-17 cirit atmada şampiyonluğun yanı sıra 1500 metrede Türkiye üçüncüsü oldu. Yağmur Elverişli ise U-14 uzun atlamada Türkiye ikincisi olurken, U-14 60 metrede ise Türkiye üçüncüsü oldu.


Turnuvayı toplamda iki altın, üç gümüş ve bir bronz madalya ile tamamladıklarını söyleyen Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler Kulüp Başkanı Şerif Büyükdaş, Konya’daki şampiyonada güzel sonuçlar aldıklarını ifade ederken, teknik heyeti ve sporcuları kutladı.


Şerif Büyükdaş, Yeşilyurt Belediyespor Görme Engelliler takımına her türlü destek ve katkıyı sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a da teşekkürlerini sundu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ