USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

El emeği, göz nuru eserler sanatseverlerle buluştu

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ HALK AKADEMİSİ EĞİTMENLERİ VE KURSİYERLERİNİN EL EMEĞİ, GÖZ NURU ESERLERİ HALK AKADEMİSİ GÜZEL SANATLAR DÖNEM SONU SERGİSİ’NDE SANATSEVERLERLE BULUŞTU.

El emeği, göz nuru eserler sanatseverlerle buluştu
09-06-2023 11:53
Google News

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi eğitmenleri ve kursiyerlerinin el emeği, göz nuru eserleri Halk Akademisi Güzel Sanatlar Dönem Sonu Sergisi’nde sanatseverlerle buluştu.


Kültürpark-Kervansaray’da serginin açılışını Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Geçmiş dönem Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören, Halk Eğitim Müdürü Yılmaz Kurt, Halk Akademisi eğitmenleri ve kursiyerleri gerçekleştirdi. Büyükçekmece tarihi Kervansaray’da açılan sergi 13 Haziran’a kadar ziyarete açık kalacak. Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Güzel Sanatlar Dönem Sonu Sergisi’nde kursiyerlerin ve eğitmenlerin el emeği ve özel işçilikle hazırladıkları porselen, kağıt rölyef, ahşap yakma gibi birbirinden farklı branşlardaki eserler yoğun ilgi gördü. Açılışta konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sergideki her bir eserin büyük emekler harcanarak üretildiğine dikkat çekerek emeği geçen Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi’nin eğitmen ve kursiyerlerini kutladı.


"10 senedir gönüllü öğretmenlik yapıyorum"


Sergide emeği geçen Emel Uyarlı, "70 yaşındayım. 10 senedir gönüllü öğretmenlik yapıyorum. İnanılmaz duygular içindeyim. Her sene havya kullanmayan, ahşap kullanmayan, resimle çok alakası olmayan kursiyerlere şunları yaptırabilmenin gururunu yaşıyorum. Onlar da burada olmanın gururunu yaşıyor. Biz çok güzel bir aileyiz Büyükçekmece ailesi. Hiç kimsenin hiçbir menfaati yok. Hiçbir beklentisi yok maddi. Fakat bu manevi duygular bize inanılmaz haz veriyor. Kursiyerlerim de bundan dolayı çok mutlular. Onların mutluluğu direkt olarak benim mutluluğum" dedi. "Büyükçekmece’deki halkımızı da bekleriz"


Saadet Demirel, "İki yıldır gidiyorum ve çok zevk alarak yapıyoruz. Bütün Büyükçekmece’deki halkımızı da bekleriz. El becerimiz gelişiyor. İlişkiler çok güzel halk eğitimde. Mutluyuz. Hocalarımızla gururluyuz. Kendi yaptıklarımızla da gururluyuz. Aslında içimizde herkesin bir cevher var. Bunu hocaların desteğiyle biz geliştirdik" ifadelerini kullandı.


Kamile Kaş, "Kağıt rölyef usta öğreticisi olarak görev yapıyorum. Belediye’de gönüllü hocalığım var. Kağıt rölyef dediğimiz zaman boyutlu kağıtlarla yapılan çalışmaları anlıyoruz. 10 yıldır bu işi yapıyorum. Bugün bir sergimiz var. Sergimizin açılışını yaptık. Öğrencilerimin yaptıklarıyla da gurur duydum. Onlar da bu anlardan çok memnunlar ve belediyeye bu tanıdıkları imkan için ben teşekkür ediyorum. Büyükçekmece Belediye’miz var olsun diyorum" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri