USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Dünyanın en iyi vahşi hayat fotoğrafçısı: Süha Derbent

MERHUM İŞ ADAMI MUSTAFA KOÇ İLE YAKIN ARKADAŞ OLAN VE BİRLİKTE BİRÇOK KEZ FOTOĞRAF YOLCULUĞUNA ÇIKAN SÜHA DERBENT, BİRLİKTE YOLCULUK ETTİĞİ BAZI İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİNİN PEK ÇOK PROFESYONEL FOTOĞRAFÇIDAN DAHA İYİ FOTOĞRAF ÇEKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Dünyanın en iyi vahşi hayat fotoğrafçısı: Süha Derbent
10-06-2023 10:09
Google News

Dünyanın önde gelen vahşi yaşam fotoğrafçılarından olan Süha Derbent, İzmir Foça’daki evinde iş hayatını ve çektiği vahşi hayvan fotoğraflarını anlattı.


Dünyanın en iyi vahşi yaşam fotoğrafçılarından biri olarak gösterilen Süha Derbent, Foça ilçesindeki evinde 40 yıllık profesyonel iş hayatından bahsetti. Derbent, son 20 yılda 80’den fazla ülkeye yaptığı 200’den fazla seyahat ile vahşi yaşamı fotoğrafladığını söyledi. Özellikle filler ve dağ gorilleri konusunda dünyanın en özel fotoğraf serilerinden birine sahip olan Derbent, beş büyük kedi türünü de fotoğraflamış bir fotoğrafçı olarak çalıştığını belirtti. “Benim için yeni çekebileceğim bir vahşi hayvan türü kalmadı” diyen Derbent, seyahatlerinde rehberlik ettiği fotoğrafçılara istedikleri türleri fotoğraflamaları konusunda yardımcı olduğunu bildirdi. Merhum iş adamı Mustafa Koç ile yakın arkadaş olan ve birlikte birçok kez fotoğraf yolculuğuna çıkan Süha Derbent, birlikte yolculuk ettiği bazı iş dünyası temsilcilerinin pek çok profesyonel fotoğrafçıdan daha iyi fotoğraf çektiğini söyledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri