USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Diyarbakır’da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü

DİYARBAKIR'DA, MİLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN 8’İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI (LGS) SABAH 09.30'DA BAŞLADI. ÖĞRENCİLER SINAVDA, AİLELER DIŞARI DA TER ATTI.

Diyarbakır’da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü
04-06-2023 12:48
Google News

Diyarbakır’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sabah 09.30’da başladı. Öğrenciler sınavda, aileler dışarı da ter döktü.


LGS kapsamında merkezi geçiş sınavı deprem bölgesinde 11 il dahil olmak üzere 81 ilde binlerce öğrenci sabah erken saatlerde sınava girecekleri okulun yolunu tuttu. Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Şehit Bahtiyar Er İmam Hatip Ortaokulu’nda sınav heyecanı vardı. Öğrenciler, sınav giriş belgeleri ve kimlik kartları ile birlikte yanlarında 2 adet kalem ve silgi ile birlikte sınava girecek oldukları okula geldi. Çocuklarını sınava bırakmaya gelen veliler, sınava girecek çocuklarına Yasin-i Şerif okudu, dualar ederek içeri gönderdi.


Çocuğu sınava giren Orhan Sanay, çocukların 8 yıldır çektikleri bir emek olduğunu ve emeklerinin sonucunu bugün alacaklarını söyledi. Çocuklara başarılar dileyen Sanay, "Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Allah, hepsinin yardımcısı olsun. Zorlu bir süreç ama inşallah iyi geçer diye umut ediyorum" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ