USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Çocuk ve Gençlik Korosu’ndan 12 farklı dilde konser

SAMSUN'DA FARKLI YAŞ GRUPLARINDAN 24 ÖĞRENCİDEN OLUŞAN ÇOCUK VE GENÇLİK KOROSU, 12 FARKLI DİLDE TÜRKÜNÜN YER ALDIĞI 'DİLDEN DİLE EZGİLER' İSİMLİ ALBÜMLERİNİN TANITIM KONSERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Çocuk ve Gençlik Korosu’ndan 12 farklı dilde konser
31-05-2023 15:12
Google News

Samsun’da farklı yaş gruplarından 24 öğrenciden oluşan Çocuk ve Gençlik Korosu, 12 farklı dilde türkünün yer aldığı ’Dilden Dile Ezgiler’ isimli albümlerinin tanıtım konserini gerçekleştirdi.


Medicana International Samsun Hastanesi’nin destekçisi olduğu Samsun Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) ve Atakum BİLSEM bünyesindeki 24 öğrenci tarafından oluşturulan Çocuk ve Gençlik Korosu, yaklaşık 3 yıl boyunca hazırlandıkları ’Dilden Dile Ezgiler’ isimli albümün tanıtımını yaptı. Konserde Azerice, Gürcüce, Makedonca, Romence gibi dillerde şarkılar öğrenciler tarafından seslendirildi. Koro şefliğini Ufuk Gökcan’ın yaptığı konser büyük beğeni ve alkış topladı.


Medicana International Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu, “Çocuklarımızın anne babaları evlatlarıyla ne kadar gurur duyuyorsa biz de bir o kadar gururluyuz. Kurum olarak genç yeteneklere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ