USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Çalınan motosikletini sokakların krokisini çıkartarak arıyor

BURSA'da yaşayan Kıvanç Seçkin (30), çalınan motosikletini, internetten mahallenin krokisini çıkartıp yol üzerinde bulunan güvenlik kameralarını izleyerek arıyor.

Çalınan motosikletini sokakların krokisini çıkartarak arıyor
01-06-2023 12:54
01-06-2023 13:01
BURSA
Google News

Mehmet İNAN-Yiğithan HÜYÜK/BURSA, (DHA)-BURSA'da yaşayan Kıvanç Seçkin (30), çalınan motosikletini, internetten mahallenin krokisini çıkartıp yol üzerinde bulunan güvenlik kameralarını izleyerek arıyor. Çalındıktan sonra motosikletin gittiği güzergahı takip eden Seçkin, "Yaklaşık 2 dakikalık uğraşın ardından motoru çalıyor. Eşimle beraber bir araştırmamız oldu. Kendi imkanlarımızla mahallenin krokisini çıkardık. Krokiye bağlı olarak hangi kamerayı nerede kullandık, nereden geçti, motoru nerede çalıştırdı onları tespit ettik. Onları da emniyete teslim ettik" dedi.
Olay, 29 Mayıs Pazartesi günü saat 03.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Namazgah Mahallesi'nde meydana geldi. Gece saatlerinde evine gelen Kıvanç Seçkin, motosikletini oturduğu binanın önüne park etti. Saat 03.00 sıralarında Seçkin'in annesi, sokaktan sesler duydu. Bunun üzerine camdan dışarı bakan annesi, motosikleti göremeyince oğluna haber verdi. Hemen dışarı çıkan Kıvanç Seçkin, motosikletini bulamayınca durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri soruşturma başlattı. 

'ANNEM DIŞARIDAN SES DUYUNCA FARK ETTİK'

Motosikletinin gidon kilidinin kırılarak çalındığını söyleyen Kıvanç Seçkin, "Gece yarısı motorumu evin önüne park ettim. Seçim gecesi olduğu için uyumadık. Daha sonrasında dışarıdan ses gelince annem balkona çıktı. Motoru göremeyince bana haber verdi. Hemen dışarı çıktım ama hırsıza yetişemedim. Polis ekiplerine haber verdim. Motorumun piyasa değeri yaklaşık 250 bin lira" dedi.

ŞÜPHELİNİN KAÇIŞ GÜZERGAHINI KROKİ İLE BELİRLEDİ 

Olayın ardından mahalledeki güvenlik kameralarını araştırmaya başlayan Kıvanç Seçkin, bilgisayardan çıkardığı kroki ile şüphelinin gittiği güzergahı sokak sokak belirledi.
Şüphelinin saat 03.10 sıralarında motosikletinin çaldığını söyleyen Kıvanç Seçkin, "Güvenlik kamerası araştırmamızda 03:30'da Setbaşı'nda görünüyor. Polis ekiplerine ifademi verdim, onlarda çalışma başlattı. Güvenlik kameralarında şüpheli, yukarıdan yürüyerek geliyor. Biraz çöp kovasının orada dolaştıktan sonra motoru fark ediyor. 2 dakika kadar uğraş sonucunda motoru götürüyor. Eşim ile beraber kendi imkanlarımızla mahallenin krokisini çıkarttık. Hangi kameralardan geçmiş nerede çalıştırdı ki çalıştırdığı yerde motorun plastik parçalarını kırıp atmış. Onları da bulduk. Hem biz hem de polis ekipleri arıyor. Motorumu gören vatandaşlar lütfen polis ekiplerine bildirsin" diye konuştu.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan hırsızlık anı, çevrede bulunan işyeri ve binaların güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde şüphelinin, Kıvanç Seçkin'in evinin bulunduğu sokağa girdiği, bir süre çöp kutusunun yanında beklediği, daha sonra da motosikletin yanına gittiği, yaklaşık 2 dakika sonra da gidon kilidini kırdığı motosikleti alarak olay yerinden ayrıldığı görüldü. (DHA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ