USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Bursa'da uluslararası etkinlik için işbirliği

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) liderliğinde fuarcılık atağına kalkan Bursa, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak adına çalışmalarını hızlandırdı.

Bursa'da uluslararası etkinlik için işbirliği
28-02-2016 16:15
Google News

Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay önderliğindeki Bursa heyeti, dünyanın dört bir yanında uluslararası fuar, kongre ve etkinlikler düzenleyen GL Events Firması’nı ziyaret etti. Firmanın Paris’teki tarihi borsa binasına kurulan merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emin Akça’ın da yer aldığı Bursa heyetini, GL Events Yönetim Kurulu Başkanı Olivier Ginan ağırladı. Firmanın operasyonlarına ilişkin bilgiler veren Olivier Ginan, danışmanlık ve tasarımdan etkinliğin düzenlenmesine kadar tüm iş özelliklerini ve hizmetlerini içeren uzmanlık sunduklarını söyledi. Dört kıtada 10 bine ulaşan çalışanla yılda 4 binden fazla etkinlik ve 300’ü aşkın tescilli fuar gerçekleştirdiklerini belirten Ginan, uluslararası arenda 40 mekanın kongre ve sergi merkezi, konser salonu ve çok amaçlı tesislerin yönetimini üstlendiklerini söyledi. 2015 yılında yaklaşık 1 milyar Euro ciroya ulaştıklarını ifade eden Ginan, yaptıkları çalışmalarla şehir ekonomilerine de çok önemli katkılar sunduklarını söyledi.

“ULUSLARARASI KONGRELER BURSA’YA DEĞER KATACAK”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı konunumdaki Bursa’nın üretim ve ihracattaki gücünü son dönemde gerçekleştirdikleri nitelikli fuarlarla sergilemeye başladıklarını ifade etti. Fuar organizasyonları ile birlikte uluslararası kongrelerin de kente büyük değer katacağına inandıklarını belirten Başkan Burkay, “Bu kapsamda Paris’te Sayın Valimiz Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe ile birlikte dünya devi GL Events firmasını ziyaret ettik. Bu ziyarette çok önemli bilgiler edindik. İnşallah Bursa, son dönemde yakaladığı sinerji ile uluslararası organizasyonların merkezi olacak” dedi.

"DÜNYAYA HİTAP EDECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de GL Events firmasının dünyanın 40 ayrı noktasında önemli organizasyonlar yaptığına işaret ederek, “Bildiğiniz gibi ülkemizin en önemli kongre merkezlerinden birini Bursa’da hayata geçirmiştik. Bundan sonraki süreçte de Bursa’da önemli etkinliklere ev sahipliği yapmak, kongre ve fuarları daha fazla geliştirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanda dünyanın en önemli kuruluşları arasında yer alan ve bu işi en güzel şekilde icra eden marka kuruluşlarla bir araya geliyoruz. Amacımız Bursa’da daha büyük etkinlikler düzenlemek. Herkesin içerisinde yer almak isteyeceği buluşmaları hedefliyoruz. Buradan elde ettiğimiz tecrübelerle dünyaya en güzel şekilde hitap edeceğiz” diye konuştu.

“BURSA, KONGRE TURİZMİNDEN DAHA FAZLA PAY ALACAK”

Vali Münir Karaloğlu da fuar ve kongre turizminde Bursa’nın önemli noktalara ulaşması adına gayret sarfettiklerini söyledi. Bu noktada Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmalarına değinen Karaloğlu, kentin yakaladığı sinerji ile başarıya ulaşacağına inandığını kaydetti. Münir Karaloğlu, “Bursa’da çok önemli bir kongre merkezimiz bulunuyor. Bu kongre merkezimizin daha aktif ve etkin kullanılması için dünyada bu işi en iyi yapan GL Events Grubu ile bir toplantı yaptık. Tecrübelerini bizlerle paylaştılar. Yaklaşık 24 ülkede 1 milyar Euro’luk bir operasyonu yönetiyorlar. İşbirliği imkanlarını konuştuk. Biz Kongre turizminde Bursa’nın daha çok pay alması için gayret ediyoruz. Sektörün de gayreti bu yönde” ifadelerini kullandı.  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ