USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Bursa'da ulaşıma "zafer" imzası

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım ilçesinde projelendirilen ‘Vatan-Zafer köprüsü ve yol bağlantısı” törenle ulaşıma açıldı.

Bursa'da ulaşıma
09-04-2016 20:01
Google News

Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesinde ulaşıma nefes aldıracak adımlar atmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Gökdere üzerinde projelendirilen Vatan - Zafer köprüsü ve bağlantı yolu açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da hava, deniz ve raylı sistem ulaşımının yanında yeni yollar, köprü ve kavşak yatırımlarımızı da hızla sürdürüyoruz. Yıldırım’a hizmetlerimize devam ediyoruz. Dün tamamı yer altından yapılacak olan Yıldırım Metrosu’nun müjdesini verdik. Bugün de Zafer ve Vatan mahallelerini birbirine bağlayan Vatan - Zafer köprüsü ve bağlantı yolunun açılışını yapmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
Bursa’daki gelişimin Türkiye’nin gelişimine katkı sağladığını hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa, her alanda örnek oluyor. Yıldırım’a değer katacak olan Vatan-Zafer köprüsü ve yol bağlantısı ile Gökdere üzerinde konuşlandırılan köprü sayesinde Vatan ve Zafer mahalleleri birbirine bağlanıyor. Uzun yıllardır ihtiyaç duyulan bir çalışmaydı, şimdi de güzel bir eser oldu. Bu tek açıklıklı olan köprü 23 metre uzunluğunda ve 23 metre genişliğinde olup köprünün altyapısında toplam 42 adet 16 metre uzunluğunda 1 metre çapında fore kazık imalatı yapıldı. Köprü açıklığı, her bir tarafta 21 adet fore kazık üzerine oturtulacak başlık kirişleri üzerine 90 cm yüksekliğinde 23 metre boyunda ön germeli prefabrik 28 adet köprü kirişleri ile geçilmekte. Köprü kirişleri üzerine betonarme döşeme yapılmak suretiyle köprü yapımı tamamlanmış ve yol bağlantıları sağlanmak suretiyle Vatan ile Zafer mahallelerin imar yolu ile birbirine bağlanmasını sağlanmıştır. Ulaşımı rahatlatacak olan bu köprü ve yolun bölgedeki yaşamı daha da kolaylaştıracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, teleferik ve Zafer Anadolu Parkı projelerinin de çalışmalarının sürdüğünü ve zamanla bölgede ciddi bir dönüşüm ve gelişimin yaşanacağını sözlerine ekledi.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, “Bütün hizmetler insan içindir. Tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek temel referansımızdır. İlçe ve Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Bu köprü de fiziki çevremizi iyileştirmede çok önemli ve hayırlı bir hizmettir. Ulaşımın rahatı şehir hayatında önemli bir kavramdır. Bu hayırlı işe vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İHA

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri