USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Bursa'da "Rize Tanıtım Günleri"

Bursa'da, bu yıl ilki organize edilen "Rize Tanıtım Günleri" 10-13 Mart'ta, Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bursa'da
08-03-2016 15:44
Google News

Bursa ve Rize valilikleri ile belediyelerinin desteğinde düzenlenecek tanıtım günlerinde, Bursa ve civar illerden gelen vatandaşları ağırlanacak. Etkinlikler boyunca, terör olayları ve şehitlere saygı nedeniyle konser programları düzenlenmeyecek.

Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu, düzenlediği basın toplantısında, tanıtım günlerinin 10 Mart'ta gerçekleştirileceğini belirtti.

Ofluoğlu, Rize'nin kültürü, insanı, folkloru, lezzetleri, gelenek ve görenekleri dahil yöreye dair her şeyi Bursa ve bölge insanına tanıtacak bu etkinliği hayata geçiriyor olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: 

"Etkinliğimizde özellikle son dönemlerde yaşadığımız elim terör olayları ve şehitlerimize olan saygımız nedeniyle konser organizasyonundan kaçındık. Etkinliğimizdeki temel amacımız; birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vurgu yapmak, iller arasında kültürel, sosyal paylaşıma katkıda bulunmaktır."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ