USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Bu kütüphane çocuklara kitap sevgisini aşılayacak

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ İÇERİSİNDE BULUNAN ALANDA ÇOCUK EĞİTİMİ VE ARAŞTIRMA MERKEZİ BÜNYESİNDE YER ALAN "BEBEK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ"NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AÇILIŞ KONUŞMASINDA ÇOCUKLARA ERKEN YAŞTA KİTAP SEVGİSİ AŞILAMAK VE PAYLAŞIMI ÖĞRETMEK AMACIYLA KURULAN KÜTÜPHANENİN ÖNEMİ VURGULANDI. ARDINDAN, MİNİK MİSAFİRLER TARAFINDAN BEBEK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ'NİN AÇILIŞ KURDELESİ KESİLEREK DÜZENLENEN ÇOCUK KİTAP SERGİSİ MİNİKLERİN VE MİSAFİRLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU.

Bu kütüphane çocuklara kitap sevgisini aşılayacak
08-06-2023 15:24
Google News

Kastamonu Üniversitesi tarafından açılan "Bebek ve Çocuk Kütüphanesi" çocuklara kitap . okuma alışkanlığı kazandıracak.


Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi içerisinde bulunan alanda Çocuk Eğitimi ve Araştırma Merkezi bünyesinde yer alan "Bebek ve Çocuk Kütüphanesi"nin açılışı gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında çocuklara erken yaşta kitap sevgisi aşılamak ve paylaşımı öğretmek amacıyla kurulan kütüphanenin önemi vurgulandı. Ardından, minik misafirler tarafından Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesilerek düzenlenen çocuk kitap sergisi miniklerin ve misafirlerin beğenisine sunuldu.


Doç. Dr. Ahi’nin konuşmasının ardından törende söz alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, çocuklara kitap sevgisinin önemini vurgulayarak, kütüphane aracılığıyla bu sevgiyi destekleyeceklerini ifade etti. Ayrıca Rektör Topal, çocuk kütüphanesindeki zengin kitap ve oyun alanlarının çocukların hem kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına hem de paylaşmayı öğrenmelerine yardımcı olacağını belirtti.


Çocuk Eğitimi ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Berat Ahi, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’nin kuruluş süreci, yapılan çalışmalar ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. Küphanenin içerisindeki zengin kitap ve oyun alanının, çocukların okuma sevgisini ve sosyal becerilerini geliştireceğini belirten Ahi, kütüphanenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.


Farklı dillerde ve türlerde kitaplarla çocukların hayal dünyasını geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Üniversitesi olarak çocuklara her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi. Aynı zamanda, kütüphanenin oluşmasında emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ