USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Bismil’de otobüs güzergahına düzenleme

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VATANDAŞLARDAN GELEN YOĞUN TALEP ÜZERİNE, BATI İLÇE OTOGARI-BİSMİL SALAT MAHALLESİ ARASI HİZMET VEREN OTOBÜS HATTI GÜZERGÂHINI ÇELTİKLİ MAHALLESİNE KADAR UZATILDI.

Bismil’de otobüs güzergahına düzenleme
29-05-2023 16:34
Google News

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine batı ilçe otogarı-Bismil Salat Mahallesi arası hizmet veren otobüs hattı güzergahını Çeltikli Mahallesine kadar uzattı.


Ulaşım Daire Başkanlığı, bugüne kadar toplu taşıma hizmeti verilemeyen mahallelerde yaşayan vatandaşların hastane, eğitim, ticari ihtiyaçlarını ve şehir merkezine ulaşımlarını güvenli ve konforlu bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla ilave bir güzergâh oluşturdu.


Bugün itibariyle hizmet vermeye başlayacak hattın güzergahı; Batı ilçe otogarı - Kadın Doğum Hastanesi - Ceylan AVM. - Kantar - Tesisler - Ninova AVM. - Seyrantepe - Elazığ Caddesi - Dağkapı - Fiskaya Caddesi - Kıtılbıl Mahallesi - Dicle Üniversitesi - Ziraat Fakültesi - Tanoğlu, Kozan, Sati, Hızır İlyas, Kartal Tepe, Sarı Toprak, Ambar, Seyit Hasan, Ulutürk Mahalleleri, Bismil - Çöl Tepe ve Salat Mahalleleri, Bismil ilçe otogarı, Batman Karayolu, Bismil Köprüsü, Aralık, Bismil Tepe Yolu, (95 km.) (Dönüş aynı güzergâh) şeklinde düzenlendi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ