USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Başkan Yüce: "Botanik Park’ta hasat edilen ürünlerin önemli bir kısmı ihraç ediliyor"

TEKNOPARK İSTANBUL YÖNETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR. METİN YEREBAKAN İLE MELEN BOTANİK VADİSİ’Nİ ZİYARET EDEN SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM YÜCE, “HASAT EDİLEN ÜRÜNLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI İHRAÇ EDİLİYOR, AYRICA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇATISI ALTINDA ÇAY, YAĞ, HİDROSOL, KREM VE KOZMETİK ALANLARINDA ÜRETİM YAPIP HEMŞERİLERİMİZİN İSTİFADESİNE SUNUYORUZ” DEDİ.

Başkan Yüce: "Botanik Park’ta hasat edilen ürünlerin önemli bir kısmı ihraç ediliyor"
09-06-2023 17:49
Google News

Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan ile Melen Botanik Vadisi’ni ziyaret eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Hasat edilen ürünlerin önemli bir kısmı ihraç ediliyor, ayrıca büyükşehir belediyesi çatısı altında çay, yağ, hidrosol, krem ve kozmetik alanlarında üretim yapıp hemşerilerimizin istifadesine sunuyoruz” dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan ile Melen Botanik Vadisi’ni ziyaret etti. 21 çeşit bitkinin yetiştiği alanda incelemelerde bulunan ikili, devam eden çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Proje hakkında bilgi veren Yüce, “Botanik Vadimizin bulunduğu alanda Melen isale hattının tam üzerinde. Atıl bir vaziyette olan bu alanı ekonomiye kazandırmak, üretim alanı haline getirmek için önemli adımlar attık. Hamdolsun kısa süre içerisinde de hem katma değer ürettik, hem de şehrimizde bu alanda bir farkındalık oluşturduk. Lavanta, kekik, adaçayı, biberiye, ıhlamur, akasya, defne, kuşburnu, kedi otu gibi birbirinden farklı 21 çeşit bitkiyi burada toprakla buluşturduk. 3 milyonu aşkın bitkinin dikimini gerçekleştirdik. Hasat edilen ürünlerin önemli bir kısmı ihraç ediliyor, geriye kalan kısmı ise, büyükşehir belediyesi çatısı altında çay, yağ, hidrosol, krem ve kozmetik alanlarında üretim yapıp hemşerilerimizin istifadesine sunuyoruz" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri