USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Bahçeli'den Akşener'e: Bu ne biçim terbiyesizliktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu.

Bahçeli'den Akşener'e:  Bu ne biçim terbiyesizliktir
19-04-2016 14:45
Google News

Toplantının arkasından Meral Akşener'in ifadeleri sorulan Bahçeli "Bu kadar çirkin bir ifade olamaz. 101 veya 105 kişi paralelden gözaltına alınırken MHP Genelbaşkanı'na baş paralelci diyemezler. kendisi bu kadar paralel ile haşır neşirken MHP'ye baş paralelci diyemez. Bu kadar edepsiz terbiyesiz olunmaz." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

Daha önce de Suriye tarafından vatan topraklarına düşen füzelerden dolayı 6 kişi hayatını kaybetmiş, 26 kişi de yaralanmıştır. Bu ne ilktir, ne de son olacaktır. Durum korkunçtur. Artık dayanacak, katlanacak halimiz kalmamıştır.

 
Lütfen itiraf edin Türkiye bir ölüm çukurunda, felaket kuşağında değil midir? Bu yaşananları nasıl yorumlamamız gerekir? Caniler sokaklara barikat dikerken Hükümet uyumuştur.

Birçok il ve ilçemiz terk ve feda edilmiştir. Bir plan ve kurgu dahilinde Türkiye'nin Suriye'ye dönmesi etap etap hayata geçmektedir. Küresel güçler Türkiye'nin bölünmesi amacıyla devrededir.

Türklüğü silmek isteyen milatlar sıraya girmiştir. Hepsinin gayesi birdir. Ancak Türk milleti bu oyunu yutmaz. BNu zalim aşı asla Türk vatanında tutmaz.

Bahçeli'den Akşener'e ;  Bu ne biçim terbiyesizliktir

Kutlu Doğum Haftası'nda Erdoğan'ın yaptığı konuşmayı bu açıdan değerlendirmek gerekir. Hamdolsun hepimiz Müslümanız bu hakikattır. Fakat biz müslüman olduğumuz kadar Türk'üz. Doğumdan ölümümüzüe kadar kim olduğumuzu sormaya gerek duymadık. Tarihimizi unutarak bir yere varamayız. Ecdadımızın inkarına göz yumamayız.

MHP anlamını Türk-İslam ülküsünde bulmuştur. Bundan da dönemyiz bundan da dönmemizi kimse bizden beklemesin.

Bugün vatan topraklarına dikilen kanlı barikatlar, kerdeşlik bağlarının koparılması tezgahlanmıştır.Doğu ve güneydoğuda ne yaşanıyorsa yabancıların kapanmamış izi vardır. PKK ve HDP Türk milletinin istiklalini karartmaya çalışan şer cephesidir.

HDP İRAN İLE GÖRÜŞTÜ MÜ?

HDP'liler İran'ın siyasi askeri kanatlarıyla 2014-2015 yılında kaç defa görüşmüşlerdir. Görüşmelerde barikat konulması konusunda taktikler alınmış ve bu taktikler aynen uygulanmış mıdır?

DOKUNULMAZLIKLARI TEK KALEMDE KALDIRALIM

Dokunulmazlıkların kaldırılması için daha neyi bekliyoruz? MHP AKP'nin Anayasa değişikliği teklifine destek verecektir.

Şimdiden sudan bahaneleriyle dokunulmazlığın kaldırılması konusunda geri adım atmışlardır. Özerklik Özyenetim diye tuturanlar, vatan kavramını kullanınca günahlarından kurtulacaklarını mı sanmaktadırlar.

Bilhassa AKP ve CHP'ye sesleniyorum. Madem irade açıktır. O halde gelin dokunulmazlıkları tek kalemde kaldıralım. Fezlekeli bölüceleri doğruca adaletin önüne çıkaralım.

İSTANBUL'DAKİ İSLAM ZİRVESİ

Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sayın İhsanoğlu'na teşekkürlerimi bir kez daha iletiyorum. Ancak İslam aleminin durgunluğu hepimizi tedirgin etmektedir. İslam ülkeleri arasındaki dayanışma yetersizdir. İslamiyetin rubh kökenine taban tabana zıt uygulanan politikalar müslümanları ister istemez uçuruma düşürmektedir.  Varlık ve kaynakları sömnürülen müslamanlardır.

Ölen müslüman, öldüren yine müslümandır. Ne kadar emperyalizmin nöbetçisi yönetim varsa müslümanların kanını fökmekte, geleceğiyle oynamaktadır. İslam ülkeleri bir olmadıktan sonra bundan sonraki hakibet yine felakettir. 13.İslam Zİrvesi'nin barış ve işbirliği üzerine düzenlenmesi taktre değerdir. Ancak bunlar sözde kalmamalıdır. İşbirliğinin hakkı verilecekse her islam ülkesi önce kendi yanlışlarını ortaya çıkarmalıdır. Yeraltında zengin yer üstünde fakir bir coğrafya nasıl olabailir? Nasıl olmuş da birileri çok kazanırken yüzbinlerce insan açlık çekmektedir? İslam kılıfı hakkında terör estiren yaşam hakkı tanınmazsa yaşanan dramatik dönem bıçak gibi kesilecektir. Bu sorumluluk tüm islam ülkelerinindir. Bu kapsam da islam polisinin kurulma teşebbüsü olumludur.

Milliyet

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ