USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Annesini kaybeden yavru yaban keçisi güvenlik kulübesine sığındı

ARTVİN’DE DERİNER BARAJI ETRAFINDA DOLAŞAN YABAN KEÇİSİ SÜRÜSÜNÜN EN YENİ BİREYİ, ANNESİNİ KAYBEDİNCE BARAJIN GÜVENLİK KULÜBESİNE SIĞINDI.

Annesini kaybeden yavru yaban keçisi güvenlik kulübesine sığındı
04-06-2023 13:47
Google News

Artvin’de Deriner barajı etrafında dolaşan yaban keçisi sürüsünün en yeni bireyi, annesini kaybedince barajın güvenlik kulübesine sığındı.


Yaban keçileri Artvin’de bulunan Deriner Barajını mesken tuttu. Baraj etrafında yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılayan keçiler, baraj çalışanlarına oldukça alışmış durumda. Ürkeklikleriyle bilinen yaban keçileri, baraj etrafında insanları aldırış etmeden rahatlıkla dolaşabiliyor.


Baraj etrafından dolaşan sürünün en yeni bireri bir haftalık yaban keçisi, annesini kaybedince güvenlik kulübesine sığındı.


Güvenlik görevlisi İbrahim Kırçıcek, içeriye giren keçi yavrusunu görünce ne yapacağını şaşırdı. Yürümede zorlanan yavru keçisi kucağına alan Kırçıcak, yaralı olup olmadığına baktıktan sonra yiyecek verdi.


Daha sonra dışarı çıkarak annesini aramaya başlayan Kırçıcek, keçilerin bulunduğu tepeye çıkıp yavru keçiyi annesinin bulunduğu alana bıraktı. O anları ise cep telefonuyla kaydetti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ