USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Ahlat’ta “Maketlerle Siyer-i Nebi Sergisi” açıldı

BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİNDE “MAKETLERLE SİYER-İ NEBİ” SERGİSİ AÇILDI.

Ahlat’ta “Maketlerle Siyer-i Nebi Sergisi” açıldı
09-06-2023 16:04
Google News

Bitlis’in Ahlat ilçesinde “Maketlerle Siyer-i Nebi Sergisi” açıldı.


Ahlat İlçe Müftülüğü tarafından açılan sergide Peygamber Efendimizin hayatı, İslam tarihi ve genel siyer konularının yanı sıra Bedir, Uhud, Hendek savaşları, Fil Vakası, hakem olayı, Hira Mağarası, hicret, Sevr Mağarası, ilk mescit, miraç hadisesi ve Küba mescidinin maketleri yer aldı. İlçedeki bir alışveriş merkezinde kurulan serginin açılışı Ahlat Kaymakamı Batuhan Bingöl ve protokolün katılımıyla gerçekleşti. Açılışın ardından sergiyi gezerek bilgi alan Kaymakam Bingöl, emeği geçenlere teşekkür etti.


Sergi hakkında bilgi veren Ahlat İlçe Müftüsü Mehmet Fudayil Uyanık, “Bugün burada Maketlerle Siyer-i Nebi Sergisi’nin açılışını yapıyoruz. Hazırlanan maketlerle Peygamber Efendimizin hayatını, fil vakasından veda hutbesine kadar maketlerle anlatılıyor. Her bir olayın ayrı bir maketi bulunuyor. Peygamber Efendimizin hayatını burada maketlerde görerek öğrenmeye çalışacağız. İnşallah hayırlı bir hizmet olacak. Bu vesileyle Peygamber Efendimizin hayatını bir daha hatırlamaya ve yaşamaya vesile olacaktır inşallah. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ederim” dedi.


Sergiye Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Ahlat Yüksekokul Müdürü Harun koçak, Tatvan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, bazı kurum amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ