USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

14 yaşındaki kıza tecavüz ettiler duruşmaya takım elbiseyle gittiler

Adana'da, 14 yaşındaki 8'inci sınıf öğrencisi G.S.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ve aralarında bir siyasi partinin eski ilçe başkanın da bulunduğu 11'i yaşı küçük, 2'si kadın 31 tutuklunun yargılanmalarına Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. 2 ile 33'er yıl arasında değişen hapis cezaları istenen sanıkların duruşmaya takım elbiseyle katılması dikkat çekerken, G.S.Ç.'nin avukatı Ebru Çatıkkaş, "Mahkemenin gözünü boyamak için" diyerek tepki gösterdi.

14 yaşındaki kıza tecavüz ettiler duruşmaya takım elbiseyle gittiler
04-12-2015 18:11
Google News

Yumurtalık ilçesi'ne bağlı bir köyde oturan G.S.Ç., iddiaya göre haziran ayında okuldaki bir arkadaşına erkeklerle zorla ve para karşılığında cinsel ilişkiye girdiğini anlattı. Bu öğrencinin okul müdürüne durumu bildirmesi üzerine polise haber verildi. G.S.Ç. ifadesinde, kendisiyle aynı köyde oturan bir siyasi partinin eski ilçe başkanı V.Y.'nin (60) her Sabah okula giderken kendisine harçlık verdiğini, bir defasında da pansiyona götürüp zorla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. V.Y.'nin bu olayın ardından kendisiyle cinsel ilişkiye girmeye devam ettiğini belirten G.S.Ç., ilçede aralarında öğrencilerin ve yetişkinlerin de bulunduğu erkeklerle para karşılığında ilişkiye girdiğini, bazı kişilerin de hediye karşılığı kendisine fuhuş yaptırmak istediğini anlattı. Küçük kızın ifadelerinin ardından polis 11'i yaşı küçük, 2'si kadın 31 kişi tutuklandı.

 
 
 
Tecavüzcüye 'Dede' diye hitap ediyordu

Şüpheliler A.Y., Y.G., Y.B.K., A.G., A.S., R.Ö., A.P., M.Ç., D.B., İ.B., N.T., G.K., D.G., M.V., H.G., Y.K., G.Y., M.C.G., E..E., ve V.Y. ile yaşı küçük 11 kişi hakkında 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, hürriyetten yoksun kılma ve çocuğu fuhşa teşvik' suçlarından 2 ile 35'er yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, G.S.Ç.'nin ilçede '5 milyoncu S.' diye tanıdıkları, R.Ö.'nün de kendisiniKuşadası'na götürerek fuhuş yaptırmak istediği de yer aldı. G.S.Ç.'ye ilk tecavüzü, 'Dede' diye hitap ettiği V.Y. tarafından dondurma alma bahanesi ile gerçekleştirdiğini öne sürdüğü belirtilen iddianamede bakire olmadığı ve ruh sağlığının bozulduğu da belirtildi.

Sanıklar takım elbiseli

Tutuklu 31 sanığın yargılanmasına Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. İlk duruşmaya 2 kadın sanık tutuklu oldukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile mahkeme salonuna bağlanırken, 29 sanık salonda yer aldı. Sanıkların tamamına yakınının takım elbise giymesi de dikkat çekti. Sanıkların takım elbiseyle duruşmaya katılmalarını değerlendiren Çatıkkaş, "Sanıkların erkek olanların hepsi takım elbise giymiş, mahkemenin gözünü boyamak için" diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ