USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

10 ayda 5 bin hastaya evde sağlık hizmeti

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde 2016 yılı Ekim ayı itibarı ile 5 bin evde bakım hastasına 13 bin ziyaret gerçekleştirildiği bildirildi.   

10 ayda 5 bin hastaya evde sağlık hizmeti
22-11-2016 17:38
Google News

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği mevzuat esaslarına dayanarak evde sağlık hizmetleri verilmektedir. Evde sağlık hizmetlerinden yürüyemeyen ve yatağa bağımlı özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastaların faydalandığı” ve “Evde sağlık hizmeti almak için bu amaçla tahsis edilmiş olan 4443833 numaralı telefonu arayabileceği, tedavi gördükleri hastanenin Evde Sağlık Hizmetleri birimine başvurarak ya da Aile Hekimleri aracılığı ile müracaatlarını yapabilecekleri” belirtildi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, “Genel Sekreterliğimize bağlı 17 hastane ve 3 ağız ve diş sağlığı merkezimiz de bulunan evde sağlık hizmetleri birimi tarafından evde sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Ekim 2016 sonu itibariyle 20 adet evde sağlık hizmetleri birimimizde 5 bin evde bakım hastasına 13 bin ziyaret gerçekleşti. Bu hastalarımızın 176’sı evde diş tedavisi hizmetinden yararlandı. Evde diş sağlığı hizmetleri özellikle evden çıkamayan, yatalak yaşlı ve engellilere yönelik tam teşekküllü hastane standartlarında hizmet alma imkânı sağlandığını” söyledi.

Hedeflerinin memnuniyet odaklı bir hizmet sunmak olduğunu ifade eden Prof.Aşkın, sözlerine şöyle devam etti: “Evde verilebilecek diş hekimliği hizmetlerinin diş muayenesi, diş ve diş eti enfeksiyonlarının tedavisi, hasta ve yakınlarına yönelik ağız hijyeni eğitimleri, diş çekimi, diş taşı temizliği, flor uygulaması, restorasyon gerektirmeyen total/ parsiyel protez uygulaması ile kontrollerden oluşuyor. Evde Sağlık hizmeti veren personelimiz, işini yapmaktan dolayı daha fazla haz duyuyor. Aynı zamanda hasta ve hasta yakınlarının daha çok hayır duasını alıyoruz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri