Güvercinlerin yürek burkan görüntüsü

Kayseri tren garı çatısında yapılan tadilat nedeniyle çatıda bulunan güvercinlerin yuvası kapatıldı. Güvercinlerin bir kısmı dışarıda kalırken, diğer güvercinler ise tel örgü ile kapatılan çatı aralığında mahsur kaldı.

Güvercinlerin yürek burkan görüntüsü
- A +

 

Kayseri tren garı çatısında tadilat başlatıldı. Tadilat nedeniyle de çatıda bulunan çok sayıda güvercinin bulunduğu alan tel örgülerle kapatıldı. Bir kısım güvercin dışarıda kalırken, çok sayıda güvercin de içeride mahsur kaldı. Dışarıdan gelen güvercinler tel örgülerle kapatılan alandan içeriye girmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Tel örgü içerisinde ve dışarısında bulunan güvercinlerin durumları yürek burktu. Olayı gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar yavru güvercinlerin 15 gündür içeride kaldığını söyledi.

Çatıda yapılan tamirat nedeniyle güvercinlerin yuvalarının kapatıldığını söyleyen vatandaşlar, "Burada yaklaşık 15 günden beri gördüğümüz bir şeyi söylüyorum. Gar Müdürlüğünün çatısında 50-60 senelik nesilden nesile gelen güvercinler bulunuyor. Gar çatısında yaklaşık 15 gündür bir tadilat var. Özellikle bilinçli olarak kapatıldı. Buradan bakıyoruz güvercinler yavrularını dışarıdan görebildikleri kadar görüyorlar. Yavrularını beslemeye çalışıyorlar. İçeride en az 500 çift güvercin var. Bu hayvanların yavruları ve yumurtaları içeride. Burada bir hayvan katliamı yaşanıyor. Kayseri’de Hayvanlar Derneğinin buna müdahale etmediğine üzülüyorum. Bizim burada aramadığımız yer kalmadı" şeklinde konuştu.

Güvercinlerin giriş yerlerinin telle kapatıldığını belirten vatandaşlar, "Güvercinlerin bir bölümü içeride bir bölümü dışarıda kaldı. Yavrular içeriden ötüyor. Anneleri yiyecek getiriyor. Aynı cezaevi görüşü gibi. Kimse de müdahale etmiyor. Kuşlar içeride 1-2 gün kalabilir, ölebilirler" ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle