Gürültü kirliliğini görüntüleyen doçentin poster projesi çalındı

Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) düzenlenen '5'inci Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri’nde gürültü kirliliğini görüntüyle anlatan UÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mızrap Bulunuz’un okullarda gürültü kirliliğine dikkat çekmek için hazırladığı poster proje henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce çalındı.

Gürültü kirliliğini görüntüleyen doçentin poster projesi çalındı
- A +

 

UÜ Görükle Kampusu Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve dün sona eren '5'inci Bilgilendirme ve Ar-Ge Günlerinde Gürültü Kirliliği ve Alınması Gereken Önlemler' adlı projesiyle etkinliğe katılan Doç.Dr. Mızrap Bulunuz’un hazırladığı poster projeyi, önceki gün etkinliğe gelenlere sundu. Doç.Dr. Bulunuz, kalabalık bir gruba diğer projelerini anlattıktan sonra eliyle 'Sus' işareti yapan palyaçolu poster projenin çalındığını fark etti. Mete Cengiz Kültür Merkezi’ndeki özel güvenlik görevlilerinin yanına giden Doç. Dr. Bulunuz, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ancak proje posterini çalan zanlının izine rastlanmadı. Doç. Dr. Bulunuz, "Başım biraz kalabalıktı, posterin çevresinde epey bir insan vardı. Birisi gelip afişi asılı yerden çıkarıp götürmüş. Kameralardan baktırdık fakat sonuç alamadık. Çalan kişi bunu çok beğenmiş demek. 70x140 santim boyutundaki palyaçolu sus işareti yapan afişimizi çalmış. Bütün bunlar bizim ne kadar ihtiyaç duyulan bir konuya el attığımızı gösteriyor. Konuyla ilgili yetkili birimlere giderek şikayetçi oldum” dedi.

Doç. Dr. Bulunuz, etkinliklerde çalınan poster projesinin yanı sıra hazırladığı düzenekle gürültü kirliliğini görünür hale getirmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler