Gürsu Belediye Başkanı’na silahlı saldırı!

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, silahlı saldırıya uğradı.

Gürsu Belediye Başkanı’na  silahlı saldırı!
- A +

 

MÜEZZİNOĞLU, VURULAN BELEDİYE BAŞKANI İÇİN HASTANEDE!

Bursa'nın merkez Gürsu ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, korumasıyla birlikte makamında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen belediyede zabıta görevlisi olarak çalışan 1 kişi saldırının ardından kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, saat 16.00 sıralarında makamında silahlı saldırıya uğradı.
Başçavuşluktan zabıta memurluğuna geçtiği öğrenilen F.B, zabıta müdürü olmak için başkanla tartıştı. F.B, silahla Başkan Yıldız’a ve makam şoförü Yener Şimşek’e ateş etti. Başkan başından, şoförü ise karnından yaralandı. Yaralılar hemen Şevket Yılmaz Hastanesi’ne kaldırılırken, saldırgan zabıta memuru ise 10 plakalı araçla kaçıp kayıplara karıştı. Başkan Yıldız'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yıldız'ın koruma ve şoförlüğünü yapan Yener Şimşek de karnından yaralandı.

BAŞINDAN VURULDU, AĞIR YARALI

Başından vurulan ve ağır yaralanan Başkan Yıldız Şevket Yılmaz Hastanesi’ne kaldırıldı ve müdahale sürüyor...

SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN ZABITA MEMURU
Saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen belediyede zabıta görevlisi olarak çalışan 1 kişi saldırının ardından kayıplara karıştı. Zabıta memurunun F.B. olduğu öğrenildi. Polis ekipleri, kanlı saldırının ardından kaçan iki zanlının peşine düştü.

BAKAN VE EMNİYET MÜDÜRÜ HASTANEYE GELDİ
Kanlı saldırının ardından İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, hastaneye giderek polis ekipleri ve doktorlardan Başkan Yıldız'ın durumu hakkında bilgi aldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da hastaneye geldi...

DÜN BAKAN'LA AÇILIŞA KATILMIŞTI
Dün Bursa'nın Kestel ilçesinde bir dizi açılış gerçekleştiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanında, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız da vardı.

CÜNEYT YILDIZ KİMDİR

22 Haziran 1975’te Gürsu’da doğdu. 1988 yılında Gürsu Atatürk İlkokulu'ndan, 1995 yılında ise Bursa Anadolu Ticaret Lisesi “Yönetim ve Ticaret Sekreterliği bölümünden mezun oldu. 1998 yılında Dumlupınar Üniversitesi İnşaat bölümünden mezun oldu. 2007 yılında AK Parti'de siyasete başladı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Gürsü Belediye Başkanı seçildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler