Güneş: Futbolcularımı tebrik ediyorum

Şenol Güneş, 2-0 kazanılan Gaziantepspor maçına ilişkin olarak, "Sıcağın el verdiği derecede koşmaya çalıştık. Futbolcularımı tebrik ediyorum" dedi.

Güneş: Futbolcularımı tebrik ediyorum
- A +

 

Güneş, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, geçen haftayı yenilgiyle kapatan her iki takımın da maça 3 puan parolasıyla çıktığını söyledi. 

Sıcaklığın 32 dereceyi bulduğunu ve bu durumdan ister istemez iki takım oyuncularının da olumsuz etkilendiğini ifade eden Güneş, "Sıcağın el verdiği derecede koşmaya çalıştık. Futbolcularımı tebrik ediyorum. İki takım oyuncuları da iyi mücadele etti" diye konuştu. 

Güneş, maçın ilk yarısının denk mücadele şeklinde geçtiğini, ikinci yarıda ise oyuna ağırlıklarını koymayı bildiklerini anlatarak, şunları söyledi:

"Rakip 10 kişi kaldıktan sonra işimiz kolaylaştı ve skor daha farklı olabilirdi. Bütün maçlara olduğu gibi bugün de sahaya kazanmak için çıktık. İyi oynayarak kazanmaya çalıştık. Umarım bundan sonraki maçları da kazanırız."

Bir gazetecinin, "Dün akşam Bursaspor'un genel kurul vardı ve sizin sözleşmeniz bu ay içinde bitiyor. Adınız Beşiktaş ile anılıyor. Bursaspor'da kalacak mısınız?" sorusunu şöyle yanıtladı: 

"Ben son haftalarda basın toplantısı yapmıyordum. Adımın Fenerbahçe ve Trabzonspor maçları öncesi speküle edilmemesi için uzak durdum. Bu kısır çekişmenin içinde olmam. Bursaspor her şeyden üstündür. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular bu camiaya hizmet ederler, çalışırlar. Kongrede güzel bir ambiyans vardı. Bütün adaylar birbirini kutladı. Kimin kazanacağından çok kazananın bu camiaya ne kazandıracağı önemli. Bu göreve işimizi iyi yapmaya geldik. Beşiktaş'tan teklif aldığım yönündeki iddialara doğru değil. Ama teklif olabilirdi de. Bu çok doğal. İsteyen olabilir, istemeyen de gönderebilir. Benim sözleşmem bittiğinde başka bir hocayla anlaşma sağlanırsa saygı duyarım. Görüşmek için acele etmeye gerek yok. Önce bu takımın oyuncularının kalması önemli."

Güneş, üç başkan kendisiyle devam etmek istediği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, "Ben zaten Bursaspor'un antrenörüyüm. Bir daha pazarlığa oturmak doğru olmaz. Mukavelem bittiği zaman oturur konuşuruz. Ben bu oyuncuların kalması gerektiğini söylüyorum. Kongre yapıldı ve yönetim yenilenerek devam ediyor. Yeni yönetimin hedefleri nedir, bunları öğrenip ona göre konuşacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler