Gülben Ergen'in paylaştığı asker fotoğrafı olay oldu

Gülben Ergen'in Instagram sayfasında paylaştığı ve geçmişte çekilen 'su içen asker' fotoğrafı bir grup takipçisinin tepkisini çekti.

Gülben Ergen'in paylaştığı asker fotoğrafı olay oldu
- A +

 

Sert bir dille eleştirilen Ergen, kendisini sayfasına yazdığı notla savundu. Fotoğrafı çeken Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Ercan Arslan ise bu karenin gerçek hikayesini anlattı...

Gülben Ergen'in Instagram sayfasında paylaştığı ve Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Ercan Arslan'a ait olan bu fotoğraf bir grup takipçisinin tepkisini çekti. Ergen, Ramazan ayında 'su içen asker' fotoğrafı paylaşmasını eleştiren takipçilerine yine Instagram sayfasından sert bir dille yanıt verdi...

İşte Gülben Ergen'in o yazdıkları;
"Pes size! Bir asker fotoğrafı paylaştım. Askere bir bardak su vermişler içiyor... Demediğiniz kalmadı! Bir kere siz nereden biliyorsunuz bu fotoğraf ne zaman çekildi? Belki iki sene önce? Belki bir ay önce? Size ne? Eğer Ramazan'da çekildiyse belki adam böbrek yetmezliği yaşıyor? Belki ilaç kullanması gerekiyor? Size ne?" "Bu ne yargılama merakı? Kendizini yargılayın kendinizi! Bir fotoğrafla bin kere namus, din, edep sorguladınız. ayıp size bir fotoğrafta içinizin zehrini akıttınız!" "Aranıyorsunuz siz yargılama profesörleri.Eminim başarısızlık ve mutluluk sizin en yakınınızdır çünkü mutlu ve özgüveni yüksek insanlar açık aramazlar. Edep ayıp örtmektir!" "Kaldı ki ayıp yok, asker su içmiş... Vay nasıl içermiş, vay ben bu fotoğrafı nasıl yayınlarmışım, var ben ne yapmaya çalışıyormuşum! Gerçekten pes!"

Fotoğrafın hikayesi: 2007'de çekildi
Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Ercan Arslan'a ait olan fotoğraf ise 2007 yılında İstanbul Vatan Caddesi'ndeki 29 Ekim cumhuriyet bayramı törenleri sırasında çekildi. Tören sırasında nöbet yerinden ayrılamayan bir askere vatandaşlar tarafından su verilme anını ölümsüzleştiren Arslan, "Çektiğim fotoğraf Türk milletinin, Türk askerine bakışını ve onunla ilişkisini insanı temelde anlatan bir karedir" dedi. Arslan, fotoğrafın Ramazan ayı ile bağdaştırılıp yapılan yorumların kötü niyetli olduğunu ve son derece rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

milliyet

Yorum Ekle

İlgili Haberler