Google'da online alışveriş dönemi başlıyor

İnternet aramalarına satın alma opsiyonu koymaya hazırlanan Google, Amazon ve eBay gibi dev şirketlere rakip olmaya hazırlanıyor.

Google'da online alışveriş dönemi başlıyor
- A +

 

Geçtiğimiz haftalarda milyonlarca internet sitesini ilgilendiren değişikliği gerçekleştiren Google, aramalarda mobile ağırlık verme kararı almış ve bu yöndeki değişiklik kapsamında yeni algoritmasını kullanıma sunmuştu.
Bu alandaki çalışmalarına ara vermeyen ABD merkezli teknoloji devi, kısa süre içinde arama sonuçları arasında satın alma opsiyonuna da yer verebilir.

The Wall Street Journal'ın (WSJ) şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, arama sonuçlarına 'satın al' butonunu entegre etmek için testlere devam eden Google, önümüzdeki haftalarda bu uygulamasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Firmalara ürünlerini arama motoru üzerinden satma imkanı sunmaya hazırlanan Google'ın kullanıcıların aramaları baz alınarak kişiye özel ürünleri göstermesi ve uzun vadede Amazon, eBay ve Alibaba gibi şirketlere rakip olması bekleniyor.

"ABD'DE KULLANIMA GİRECEK"

Google'ın pek çok şirketle anlaşmaya vardığını duyuran WSJ, söz konusu uygulamanın ilk etapta ABD'de kullanıma gireceğini ve uzun vadede başta Avrupa olmak üzere çeşitli ülkelerde de kullanılacağını iddia etti. Google, online alışveriş sektöründe büyük bir rekabete sebep olması beklenen bu adımı hakkında henüz resmi bir bilgilendirme yapmadı. (NTV)

İlgili Haberler