Gölyazılı  balıkçı yüzlerce sokak köpeğine sahip çıkıyor!

Gölyazılı balıkçılık yapan Timur Yılmaz yöredeki hayvan barınağında 700 civarında köpeğin bakımını beslenmesini sağlıyor.

Gölyazılı  balıkçı yüzlerce sokak köpeğine sahip çıkıyor!
- A +

 

Geçmiş yıllarda 50 kadar köpeğin bakımını üstlenen Timur Yılmaz baktığı can dostlarının sayısı 700’e ulaşmış… Çeşitli STK’larla görüşerek Gölyazı Merası’na sokak hayvanları için barınak yaptırmayı başaran Timur Yılmaz’ın en büyük destekçisi Doğal Yaşamı ve Hayvanları koruma Derneği (DOHADERN) Başkanı Veteriner Hekim İbrahim Tugay Ateş ve dernek üyeleri…

Çok sayıda sokak köpeğine umut olan Timur Yılmaz diyor ki:

“2000’li yıllarda balıkçılığa başladım. Gölyazı’da tuttuğum günlük balıkları Balık Hali’ne götürüp satıyorum. Elde ettiğim gelirle savunmasız canların bakımlarına harcıyorum.

Mamalar geçen yıllara göre pahalandı. Vatandaşlarımızın sokakların sessiz canlarına daha duyarlı olmasını rica ediyorum. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen DOHADER üyelerine Başkanımız Veteriner Hekim sayın İbrahim Tugay Ateş’e de teşekkür ederim.”

DOHADERN Başkanı İbrahim Tugay Ateş ise Timur Yılmaz’ı sosyal medya hesaplarından fark ettiklerini belirterek şunları söylüyor:

“Sosyal medya hesaplarından Timur Yılmaz’ın sokak canları için vermiş olduğu çaba dikkatimizi çekti. O nedenle de dernek olarak kendisini Gölyazı’da ziyaret ettik. Gölyazı Merası Barınağının eksikliklerinin giderilmesi için resmi makamlarla temas kurduk. Arkadaşlarımız da sokak canlarının beslenmesi noktasında gereken ilgiyi Timur Yılmaz kardeşimize gösteriyor…”

H. Gül KOLAYLI'nın yazısı:

https://www.bursa.com/makale/sefa-bebek-icin-zaman-daraliyor-9607/

Yorum Ekle

İlgili Haberler