“Gökkuşağı koalisyonu oluşturan şer ittifak var”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçim bölgesi Bursa'da Mustafakemalpaşa ilçesine gitti.

“Gökkuşağı koalisyonu oluşturan şer ittifak var”
- A +

 

Mustafakemalpaşa'nın Tatkavaklı Mahallesinde gündemine ülke ekonomisini alan İsmet Büyükataman, Bursa'daki icra davalarını örnek gösterdi. Kentte 2015 yılı itibarıyla 560 bin icra dosyasının bulunduğunu açıklayan Büyükataman, “Aileleri üç kişilik düşünürsek 1 buçuk milyon kişi bugün icra takibinde demektir. Bursa'nın nüfusu 3 milyon. Neredeyse iki insanımızdan bir tanesi Türkiye'nin kalkınmış 4'ücü büyük vilayetinde bugün icralık olmuş vaziyette. Bu mu Allah aşkına yoksullukla mücadele. Biz bunu hak etmiyoruz. Biz çok daha iyilerine layığız. Yolsuzluklarla mücadele edeceğiz dediniz bu milletin şerefli bir evladı olarak başımı öne eğerek söylüyorum. Bizim başımızı öne eğdirenlerden bu dünyada Allah lütfedipte fırsat verirse öteki dünyada da hesabını soracağız” dedi.
Daha sonra başkanlık sistemini eleştiren Büyükataman, “Açık ve net söylüyorum. Bu başkanlık hayallerinin arkasında yatan hakikatleri iyi araştırmak zorundayız. Bu diktatör olmak istiyor. Bu parlamenter sistemi değiştirerek Türkiye Cumhuriyeti Devletini değiştirip, dönüştürüp eyaletlere bölmek istiyorlar. İşte yeni anayasa bunun için isteniyor. Hazırladıkları anayasa Türkiye Cumhuriyeti'ni temelden değiştiren, değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen anayasamızın ilk dört maddesini tepetaklak eden, yok varsayan yeni bir sistemi Türkiye'ye getirme maksatlı yapılan bir oyunudur” ifadelerini kullandı.
Büyükataman eleştirilerini şu cümlelerle sürdürdü:
“Artık ölçü kalmadı. Pazar günü tarihi bir kararın verileceği gün olacak. Bir tarafta AK Parti, yandaşları, HDP'si, İmralısı, Kandili, havuz medyası başta olmak üzere adeta gökkuşağı koalisyonu oluşturan o şer ittifakı, onun karşılığında yüreği memleket sevdası ile yanan, gayesi bu aziz millete hizmet aşkı olan Türk milliyetçileri var. Böyle bir tercihin arifesindeyiz.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler