Gökçin Aras hayatını kaybetti

Bursa iş dünyasınin önemli isimlerinden Bursaspor eski yöneticisi Gökçin Aras hayatını kaybetti

Gökçin Aras hayatını kaybetti
- A +

 

Bursa is dünyasınin önemli isimlerinden Bursaspor eski yöneticisi Gökçin Aras hayatını kaybetti.

19 Ağustos cuma günü Bursa Organize Sanayi Bölgesi Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecektir.

Uzun süredir tedavi gördüğü hastahanede hayatını kaybeden Gökçin Aras'a Allah'tan rahmet diliyoruz.

Vefatla ilgili bilgiyi Bursaspor eski yöneticilerinden Öztürk Yazıcı sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu:

"Hayat böyle. Az evvel Gökçin Aras abimizi genç yaşta kaybettiğimizi üzüntüyle öğrendim.Sohbetini çok özleyeceğim.Ailenin dostlarının sevenlerinin keza bir dönem yöneticilik yaptığı Bursaspor camiasının ve kurucusu olduğu #üçge ‘ninBursamızın başı sağ olsun.Hoşçakal Gökçin abi."

GÖKÇİN ARAS’IN KISA YAŞAM ÖYKÜSÜ

1954 yılında Kars-Göle’de doğan Gökçin Aras, öğretmen olan babası Mehmet Aras’ın tayini nedeniyle 1967 yılında Bursa’ya yerleşti. Bursa’da ortaokul ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra, Bursa Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.  Bir buçuk yıl öğretmenlik yapan Gökçin Aras, eğitimine ek olarak Ankara Hukuk Fakültesi’nde hukuk öğrenimi gördü.

Gökçin Aras, mağaza ekipmanları ve depolama raf sistemleri sektöründe faaliyet gösteren  ÜÇGE’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. TUGİAD, GESİAD ve KESİAD’ın yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütlerinin yapılanmasında aktif görevler alan Aras, Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.

Gökçin Aras, Bursaspor Yönetim Kurulu’nda ikinci başkanlık yaptı ve çeşitli dönemlerde yönetimde yer aldı. Voleybol 1'inci Ligi’nde mücadele etmiş olan Emniyetspor’un da bir dönem başkanlığını yaptı.

Eğitime büyük önem veren Gökçin Aras, annesi adına Ardahan Çobanlı Köyü’nde Hayriye Aras İlköğretim Okulu’nu ve babası emekli öğretmen Mehmet Aras adına Bursa’da Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu’nu yaptırmışıt. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler