Gemlik sokakları boş kaldı

Bu akşam başlayacak olan sokağa çıkma yasağı yanlış anlaşılınca, Gemlik'in en işlek caddeleri sessizliğe büründü. Vatandaşlar, yasaklarla ilgili kafa karışıklığı yaşadığını belirtti.

Gemlik sokakları boş kaldı
- A +

 

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni tedbirler, dün akşam itibariyle uygulanmaya başladı.

Yeni tedbirler kapsamında saat 20.00'dan itibaren AVM'ler, marketler, kuaför ve güzellik salonları kapanış yaptı.

Ülke genelinde olduğu Gemlik'te de yasaklara uyuldu ve dün saatler 20.00'yi gösterdiğinde iş yerleri kepenk indirdi. Esnaf bugün saat 10.00'da da iş yerlerini açtı. Ancak, bu kez sokaklar boş kaldı.

SOKAKLAR BOŞ KALDI

İlk başta açıklanan yasakların uygulama saatleri kafaları karıştırınca vatandaş kendi kendine sokağa çıkma yasağı koydu. Durum böyle olunca da Gemlik'in en işlek cadde ve sokaklarında yok denecek kadar insan sirkülasyonu yaşandı.

Sokakta mikrofon uzatılan bazı vatandaşların, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yaşadıkları tereddüt, konuşmalarına yansıdı.

"KORKUYORUM YALAN DEĞİL, POLİS GÖRSEM KAÇACAĞIM"

Vatandaşlar yasakların yanlış anlaşıldığını belirterek, "Ben sosyal medyadan sokağa çıkma yasağı olduğunu gördüm. O yüzden dün akşam da çıkamadım. Kimin ne dediği belli değil ki. Bilmiyorum ki şu anda da millet dışarıda. Ceza yesek ne olacak? Hatta yasak mı değil mi ondan da emin değilim. Hiçbir fikrim yok. Korkuyorum ağabey yalan değil. Şimdi polis görsem kaçacağım." dedi.

ARTIK SOKAKLAR BOŞ OLACAK

Esnaflar ise dün akşam saat 20.00'de iş yerini kapattığını, sabah 10.30 gibi de açtığını belirterek artık sokakların boş olacağını söyledi.

İlgili haber için tıklayın.

AK Partili Mahir Ünal'dan Alaattin Çakıcı açıklaması

Yorum Ekle

İlgili Haberler