Geleceğin projeleri Bursa'da buluştu

Bursa’da düzenlenen 4. Geleneksel AR-GE Proje Pazarı ve 4. Komponent Tasarım Yarışması, büyük ilgi görüyor

Geleceğin projeleri Bursa'da buluştu
- A +

 

Bursa’da düzenlenen Türkiye Otomotiv Sektörü'nde 4. Geleneksel AR-GE Proje Pazarı ve 4. Komponent Tasarım Yarışması, otomotiv alanındaki geleceğin projelerini buluşturdu.

Merinos Kongre Merkezi'nde düzenlenen otomotiv proje pazarında proje üreten öğrenciler projelerini sergiledi. Programın bugünkü açılışında konuşan OİB yönetim kurulu üyesi Ömer Burhanoğlu, Türkiye otomotiv sektörü AR-GE ve tasarım yarışmasının 4.'sünü yaptıklarını belirterek, “Türkiye otomotiv endüstrisi alanında ilk ve tek olan bu yarışmada amacımız ülkemizin 2023 vizyonu doğrultusunda ulaşmak istediğimiz 500 milyar dolar hedefine bir adım daha zemin hazırlamak. Bu doğrultuda katma değeri yüksek, marka ve içinde akıl olan daha kıymetli ürünler oluşturabilmek.” dedi.

Bugün hedeflerinin bir bölümü gerçekleştirdiklerini anlatan Ömer Burhanoğlu, “Bugüne kadar yaptığımız 3 etkinlikte 283 projemiz sunuldu, bugün de 55 tanesi seçilecek. Bu yıl daha seçici davrandık. İlk 3 yılda sunduğumuz projelerin hayata geçmesi bizi pek tatmin etmedi. Bu nedenle bu sene farklı bir şey yaptık. O da İTÜ Arı Teknokentin Kuluçka Programı. İTÜ çekirdekle bir anlaşmaya gittik. Bu işbirliği projesi sonucunda bizim yaptığımız proje pazarı tasarım yarışmasında dereceye giren projeler İTÜ çekirdeğinde kuluçkaya yatacak. Orada ciddi şekilde hem laboratuvar hizmetleri, hem buradaki mentöl hizmetleri ve şirketleşme ile ilgili bütün destekler verilecek.” şeklinde konuştu.

Ardından etkinliğe destek veren basın mensuplarına teşekkür plaketi sunuldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler