Gaziler Başbakan’dan madalyalarını bekliyor (ÖZEL HABER)

Bursalı gaziler Kıbrıs’a giderek KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret etti. Başbakan Yorgancıoğlu, Bursa’da yaşayan 2 bin 600 Kıbrıs gazisine madalya sözü verdi.

Gaziler Başbakan’dan madalyalarını bekliyor (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Gazilerin Kıbrıs Buluşması kapsamında geçtiğimiz günlerde yavru vatanı ziyaret eden Bursalı gaziler madalyalarını bekliyor.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı tarafından “Gazilerin Kıbrıs Buluşması” projesi kapsamında, KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu'nu makamında ziyaret eden Bursalı gazilere Başbakan madalya sözü verdi. Türkiye Mührü Gaziler Derneği Bursa Şubesi Teşkilat Sorumlusu Çetin Dizdar, Türkiye genelinde 81 ilden çeşitli sayılarda gazinin yavru vatan Kıbrıs’ı ziyaret ettiğini belirterek, “KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu ile makamında yaptığımız görüşmede, Bursa genelinde toplam 2 bin 600 Kıbrıs Gazisi’ne madalya vereceğini söyledi. Başbakan Özkan Yorgancıoğlu söz verdiği gibi 20 Temmuz tarihine kadar madalyalarımızı verecektir” diye konuştu.

Dizdar, Kıbrıs gezisi çerçevesinde Karaoğlanoğlu Şehitliği ile tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edildiğini, Bursalı gazilerin şehit arkadaşlarını ziyaret ederek hatıralarını yaşattığını, 41 yıl aradan sonra o toprakları tekrar gördükleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler