sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Furtun'un katili hakkında şok gerçek

Samsun'da Op. Dr. Furtun'u hastanede silahla vurarak öldürmekten tutuklanan katil zanlısının daha önce bir kişiyi öldürmeye teşebbüsten yargılandığı ancak ceza almadığı ortaya çıktı.

Furtun'un katili hakkında şok gerçek
- A +

 

Samsun'da Opr. Dr. Kamil Furtun'u hastanede silahla vurarak öldürmek suçundan tutuklanan katil zanlısı İsmail Koyun'un 2008 yılında bir kişiyi tabancayla öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklandığı ve yargılandığı mahkeme tarafından önce hapis cezasına çarptırıldığı ancak bir daha suç işlemeyeceği kanaatine varılarak cezasının ertelendiği ortaya çıktı. Zanlı, emniyete götürüldüğü sırada kameralara gülerek poz vermişti.

"KASTEN ADAM YARALAMAK" SUÇUNDAN 2 YIL CEZA ALMIŞTI

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Opr. Dr. Kamil Furtun'u hastane koridorunda silahla vurarak öldüren katil zanlısı 30 yaşındaki İsmail Koyun'un daha önce de bir kişiyi silahla yaralayıp cezaevine girip çıktığı öğrenildi. İsmail Koyun'un 25 Mayıs 2008 yılında Samsun'un İlkadım ilçesi Rasathane Mahallesi'nde çalıştığı lokantaya gelip kendisinden 10 lira para isteyen 42 yaşındaki S.A.C.'ye tabancayla 3 el ateş açarak yaraladı ve polise teslim olup 23 Aralık 2008 tarihinde yargılandığı Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "kasten adam yaralamak" suçundan önce 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İYİ HALDEN CEZASI ERTELENDİ

Olayı tahrik altından işlediği ve duruşmadaki iyi hali göz önünde bulundurularak cezası 6 aya indirildi. Dosya kapsamında İsmail Koyun'un geçmişteki haline ilişkin edinilen kanaat ve suç işleme eğilimi ile cezasının ertelenmesi halinde ileride suç işlemekten çekineceği konusunda mahkemeye vicdani kanaat geldiğinden 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 51. maddesi gereğince hapis cezasının ertelenmesine karar verdi. Ruhsatsız silah suçundan da 10 ay hapis ve 500 lira adli para cezasına çarptırılan İsmail Koyun'a verilen bu cezanın da kişilik özellikleri ve duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurularak yeniden suç işlemeyeceği hususunda kanaat gelmesi ile 'hükmün açıklanmasının geri bırakılması'na karar verilerek 5 yıl denetime tabi tutulup cezasının ertelendiği ortaya çıktı.

Yorum Ekle