'Fuhuş parasını', 'fitre' diye almış!

Adana'da Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Bürosu ekiplerinin yaptığı baskında evinde fuhuş yaptırdığı iddiası ile gözaltına alınan 50 yaşındaki Sahire C., "Fuhuş yaptırmıyorum, bana Ramazan fitresini verdiler" diye kendini savundu.

'Fuhuş parasını', 'fitre' diye almış!
- A +

 

Adana Emniyet Müdürlüğü'nün Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Seyhan İlçesi'nin Pınar Mahallesi'nde bir evde fuhuş yapıldığı ihbarını aldı. Ekiplerin yaptığı araştırma sonucu evli ve 1 çocuk annesi 36 yaşındaki Ç.N.'nin para karşılığı erkeklekle ilişkiye girdiği anlaşıldı. Ç.N.'yi telefonla arayan ahlak polisi, birlikte olmak için 300, evi kullanmak için ise 50 olmak üzere toplam 350 liraya anlaştı. Eve giden ekipler, seri numaraları önceden alınan paraları fuhuş yaptığı öne sürülen Ç.N. ile ev sahibi Sahire C.'ye verdi, ardından da her ikisini de gözaltına aldı.

"BANA VERDİĞİ FİTRE PARASIYDI"

Ç.N.'nin komşusunun kızı olduğunu söyleyen Sahire C., fuhuş yaptığını bilmediğini anlatırken, "Evim kira ve borçlarım var. Ç.N. bunu biliyor. Bana yardımcı olacağını söyledi. Bana verdiği fitre parasıydı. Ben verdiği paranın fuhuş için olduğunu bilmiyordum. Fitre parası verdiği için evime arkadaşları ile gelmesine bir şey demek istemedim" diye ifade verdiği kaydedildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Ç.N. ise fuhuş yaptığını itiraf edip, "Evli olduğum için müşterilerimi Sahire C.'nin evine götürüyordum. Ayda ortalama 15 müşteri götürüyor, gittiğim de de 50 lira veriyorum" dedi. Fuhuşa yer sağlamak' suçundan adliyeye sevk edilen Sahire C., ile birlikte Ç.N. de tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler