FLAŞ FLAŞ FLAŞ Cüneyt Yıldız hayatını kaybetti

Bursa'da, 20 Mayıs'ta makamında silahlı saldırıya uğrayan Gürsu ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

FLAŞ FLAŞ FLAŞ Cüneyt Yıldız hayatını kaybetti
- A +

 

Uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Gürsu ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Alınan bilgiye göre, başından vurularak ağır yaralandıktan sonra Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Yıldız, bir hafta süren müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Seçim çalışmaları kapsamında kentte bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da programlarını iptal ederek hastaneye geldi.

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, 20 Mayıs'ta, belediyede zabıta memuru olarak görev yapan Fevzi B, tarafından makamında tabancayla başından vurulmuştu. Ağır yaralanan Yıldız, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. Fevzi B, olaydan 4 gün sonra Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde polise teslim olmuş, Bursa'ya getirilerek çıkarıldığı adliyede mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, silahlı saldırı sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın milleti için gecesini gündüzüne feda eden çok değerli birisi olduğunu belirterek, "Seçim atmosferinde bizi derinden yaralayan bir olay. Son derece üzgünüm. Bu tür cinayetlerin bir daha olmamasını temenni ediyoruz" dedi. Cüneyt Yıldız için yarın 12.00'de Gürsu Belediyesi önünde tören düzenlenecek. Öğle namazının ardından cenaze Gürsu'da toprağa verilecek

Cüneyt Yıldız'ın Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi'nde vefat haberi ailesi, partililer ve sevenlerini yasa boğdu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da hastaneye gitti. Cüneyt Yıldız'ın 6 gündür yoğun bakımda olduğunu hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, "Ailesinin, Bursa'nın, Gürsu halkının, sevenlerinin ve milletimizin başı sağolsun. Allah mekanını cennet etsin. Gerçekten bu seçim atmosferinde bizleri derinden yaralayan bir olay. Son derece üzgünüm. Milleti için gecesini gündüzünü feda eden çok değerli kardeşimizi malesef kaybettik. 6-7 gündür yoğun tıbbi müdahalelere rağmen kaybettik. Beyin hasarı ağırdı. Sol gözden giren kurşun beyni tamamen zedeleyerek sağ kafa arka kemiğine kadar geliyor. Beyin hasarı çok ağır olunca bütün müdahalalere rağmen ne yazık ki vefat etti. Millet adına sorumluluk üstlenenlerin bir daha böyle cinayetlerle karşı karşıya kalmamasını temenni ediyorum" dedi.

Cüneyt Yıldız'ın durumunun dün akşam itibariyle ağırlaştığını, doğal beyin ölümünün sabaha karşı olduğunu anlatan Bakan Müezzinoğlu, "Ondan sonraki süreçlerde de organ yetmezlikleriyle nihayetinde vefat etti. Rabbim mekanını cennet eylesin. Ailesine, sevdiklerine sabırlar versin, milletimizin başı sağolsun" diye konuştu.

Cüneyt Yıldız için yarın 12.00'de Gürsu Belediyesi önünde tören yapılacak. Cenazesi ise Gürsu Merkez Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de seçim çalışmasını yarıda keserek hastaneye gitti.

BURSA'DA ÖLDÜRÜLEN BELEDİYE BAŞKANININ OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Bursa'da zabıta memuru tarafından makam odasında silahla vurulduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın otopsi işlemleri tamamlandı.
Edinilen bilgiye göre olay, 20 Mayıs’ta Gürsu Belediyesi’nde meydana geldi. Başçavuşluktan ayrıldıktan sonra zabıta memuru olarak belediyede çalışmaya başlayan F.B. (47), müdürlük için Başkan Cüneyt Yıldız'la konuşmak istedi. Başkanın ikna etmeye çalıştığı F.B. silahına sarıldı. Başkan Yıldız ile şoförü Yener Şimşek, F.B.’nin silahından çıkan kurşunlarla ağır yaralandı. Şoför Yener Şimşek hayati tehlikeyi atlatınca normal odaya alındı. 6 gündür Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Başkan Yıldız ise bu sabah hayatını kaybetti.
Acı haber, herkesi yasa boğdu. Onlarca kişi hastaneye koşarak gözyaşı döktü. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hastaneye gelerek Yıldız ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. Başkan Yıldız’ın Gürsu’daki evinin önüne taziye çadırı kuruldu. Aile taziyeleri kabul ederken, çadırın içinde Kuran-ı Kerim okundu.
Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, Bursa Adli Tıp Kurumu Başkanı ve doktoru ile birlikte hastaneye gelerek otopsi işlemlerini yaptı. Başkan Yıldız'ın cenazesinin yarın öğle saatlerinde, görev yaptığı belediye binası önünde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

BELEDİYE ÖNÜNDE TAZİYE ÇADIRI KURULDU

Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede bu sabah yaşamını yitiren Bursa’nın merkez Gürsu İlçesi Belediye Başkanı Ak Parti’li Cüneyt Yıldız için belediye önünde taziye çadırı kuruldu. Taziye çadırında Kuranı Kerim ve dualar okunurken, taziyeleri babası Ahmet Yıldız kabul ediyor.

Büyükşehir Belediye başkanlığı tarafından kurulan taziye çadırını milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgüt başkanları ve vatandaşlar ziyaret ediyor.

Cüneyt Yıldız’ın cenazesi yarın saat 12.00’de belediye önünde düzenlenecek tören ve Gürsu Merkez Camii’ndeki namazın ardından Gürsu İlçe Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler