Final maçına odaklanmalıyız

Bursaspor Teknik Direktörü karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Final maçına odaklanmalıyız
- A +

 

Spor Toto Süper Lig’in 34.haftasında Bursa'da oynanan Torku Konyaspor müsabakasının ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Şenol Güneş, “bu maçı unutup kupa maçına odaklanmalıyız” dedi ve şöyle devam etti; “Bugün oynadığımız maç ve maçtan önceki durumlarda değişen bir durum olmadı. Bu maç bize çok zarar verdi. Hem 2 puan kaybettik, hem oyuncu kaybettik, hem sıralamayı kaybettik. Maça tutuk başladık. Kupa maçının gölgesinde motivasyon eksikliği yaşadık. Fakat ikinci devrede oyuncularım sorumluluk aldı iyi mücadele ettiler, kendilerini kutluyorum. 1 gol bulabilseydik ligi 4.sırada tamamlayacaktık. Diğer maçların sonuçlarına baktığımızda bunu sağlayabilirdik. Hayat devam ediyor. Moral bozukluğunun yeri değil şimdi yarışmanın zamanı, şimdi toparlanıp kupa maçına odaklanmalıyız. Üzülmenin zamanı değil, yeniden motive olup Galatasaray maçına odaklanmalıyız.

Biz sezon başından beri kadro sıkıntısı çeken bir takımız, sahaya çıkarken Belluschi, Fernandao ve Ozan’ın sakatlığı vardı. Bunlardan hangisinden daha az zararla çıkabileceğimizi düşündük ve Belluschi’yi oynatmadık. Hatta kendisini kadroya almayı düşünmüyorduk. Serdar’ın kart görmesi doğru değildi. Maçtan önce konuştuk kart görmememiz ve sakatlanmamamız gereken bir maçtı. Renato Civelli fiziksel olarak ve zihinsel olarak final maçını kaldırabilecek güçte değil. Yine kendi kadromuz içerisinde en uygun ve hazır futbolcuyu bu bölgede oynatıp faydalanmaya çalışacağız.”

Kendisiyle ilgili çıkan haberleri değerlendiren Şenol Güneş şunları söyledi; “ Kendimle ilgili kararı kupa maçından sonra vereceğim. Haberler çıkabilir, herkes kafasına göre haber yapabilir fakat ben şeffaf davranıyorum. Şimdi konuşmanın bir anlamı yok. Bu kararım gitmekte olabilir, kalmakta olabilir. Şimdi görevimin başındayım ve biz işimizi iyi yapmak zorundayız. Önümüzde bir kupa maçı var sadece bunu düşünmek zorundayım.” 

Yorum Ekle

İlgili Haberler