Fidyekızık'ı sel vurdu

Bursa’da dün akşam sel baskınının yaşandığı Fidyekızık İlkokulu ve mahalledeki moloz temizliği devam ediyor.

Fidyekızık'ı sel vurdu
- A +

 

Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, merkez Yıldırım ilçesinde birçok mahallede sele neden oldu. Fidyekızık Mahallesi'nde ise dere yatağının taşması sonucu mahalle, sular altında kaldı. Taşları ve kayaları önüne katan sel, yollardaki araçları da Fidyekızık İlkokulu'nun bahçesine sürükledi. Bahçe duvarını yıkan sel sularının sürüklediği 30 civarında otomobildeki sürücüler son anda kurtuldu.

Okul içinde oy sayımı yapan görevliler de büyük korku yaşadı. Okulda öğrenci bulunmaması ise faciayı önledi. Yaşanan faciadan arta kalanlar belediye ekiplerince temizlenmeye çalışılıyor. Okul bahçesi, cadde ve yollardaki molozlar kepçelerle temizleniyor. Okulun içi ise görevlilerce temizlenmeye başlandı. Baskın nedeniyle sınıfların sular altında kaldığı gözlendi. Alt katta bulunan ana sınıfı ise göle dünmüş durumda.

“BEBEKLİ KADINLAR CAMDAN KURTARILDI”

Öğrencilerden Osman Kaya, o anda okul bahçesinde arkadaşları ile oynadıklarını belirterek, yaşananları şöyle anlattı: “Arabalar üst süte çıktı. Biz korktuk, hemen okulun içine kaçtık. Ana sınıfı su doldu. Hepimiz ikinci kata çıktık. Camları kırdık. Bebekli hanımlar candan yavaş yavaş indirildi. İkinci katı da su basmaya başladı. Kantinin karşısında bir abi vardı, oturuyordu. İki arabanın arasında sıkıştı, protez bacağı çıkmıştı. İki abi gitti kurtardı onu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler