Federer artık bizim elçimiz

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş, TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası'nda şampiyon olan İsviçreli tenisçi Federer'in İstanbul'u çok sevdiğini belirterek, "Federer artık bizim elçimiz" dedi.

Federer artık bizim elçimiz
- A +

 

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, yaptığı açıklamada, Roger Federer'in İstanbul'dan memnun ayrılmasının önemli olduğunu söyledi.

Federer'in İstanbul hakkında çok güzel şeyler söylediğini ifade eden Durmuş, şöyle konuştu:

"Federer, özgür bir ruh, hissettiği gibi yaşamayı bilen bir adam. İstanbul'a geldiği gün çarpıldığını söyledi ve 'keşke eşimi ve çocuklarımı da getirseydim' dedi. İstanbul'da camilerimizi, müzelerimizi gezdi, hamamlarımıza girdi, boğazdan bir çok resim paylaştı. İstanbul'u çok sevdi. İstanbul da Federer'i güzel ağırladı, sevdi. Çok büyük bir elçi gönderdik. Ünlü tenisçi, dünyanın her yerinde İstanbul'dan bahsedecek. Federer artık bizim elçimiz."

"İstanbul'a bir daha gelmek istiyor"

Cengiz Durmuş, Federer'in bir hafta boyunca sosyal medyada İstanbul'un fotoğraflarını takipçileriyle paylaştığını, ATP'nin sayfasında ve dünya medyasında turnuvayla ilgili haberler yapıldığını anlattı.

Federer'in İstanbul'a yine gelmek istediğini vurgulayan Durmuş, "Federer dünyanın her yerinde ağırlanmış bir oyuncu ama Türkiye'deki memnuniyeti önemli. Federer gibi bir oyuncu 'bir daha gelmek istiyorum ve geleceğim' dedi. Bu ülkemiz adına sportif işlerin dışında çok gurur verici bir andı. İstanbul zaten dünyanın en güzel şehirlerinden biri ama bunu dünyaca ünlü bir tenisçinin ağzından duymuş olmak bizi çok onurlandırdı" diye konuştu.

Türk sporcuların Federer'i hem kortta hem kort dışında izlediğini aktaran Cengiz Durmuş, " Bizim çocuklarımız Federer ile antrenman yaptı ve profesyonel sporcunun nasıl yaşaması, nasıl davranması gerektiğini çok yakından gördü. Hem kort içi hem kort  dışı turnuvaya hazırlanmanın ne demek olduğunu gözlemlediler. Bu benim için en önemlisiydi" ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler