sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


‘Fatih Ürek'in işine Ankara'dan gelen bir telefonla son verilmiş’

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın ‘Fikri Hür Vicdanı Hür’ adlı kitabından alıntılar yapan Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Fatih Ürek’in işine son verilmesinin perde arkasını köşesine taşıdı.

‘Fatih Ürek'in işine Ankara'dan gelen bir telefonla son verilmiş’
- A +

 

Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Kanal D'de "Gelinim Mutfakta" programını sunan Fatih Ürek'in işine Ankara'dan gelen bir telefonla son verildiğini yazdı.

Bugünkü, “Bülent Arınç’ı bırak, Fatih Ürek’e bak” başlıklı yazısında, Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın "Fikri Hür Vicdanı Hür" kitabından alıntılar yapan Terkoğlu, “Türkiye 'istişaresiz' bir topluma dönüşürken bundan herkes nasibini alıyor: 'Şaşıracaksınız ama 2020 Eylül’ünde Ankara’dan gelen bir telefonla büyük bir televizyon kanalı Fatih Ürek’in sunduğu bir televizyon programına müdahale etmiş ve sunucuyu değiştirtmiştir. Fatih Ürek’le birlikte 9-10 yedek program çeken kanal bunların hiçbirini yayımlayamamıştır" ifadesini kullandı.

Terkoğlu yazısında şunları kaydetti:

Erdoğan’ın bu “her şeyi bilen” düzeni yılların gazetecilerine bile nizam veriyor, susturuyor:

“Bir yurtdışı seyahatinde diğer gazetecilerle birlikte Erdoğan’a eşlik ederken, Erdoğan’ın bir haberi kullanma biçimi konusunda Enis Berberoğlu’na çıkıştığına şahit olduk. Berberoğlu haberi kullandıklarını, ama iç sayfada olduğunu söyleyince Erdoğan, ‘İnsanlar içeriye bakmazlar, birinci sayfada kullanmalıydınız!’ diyerek yanıtladı onu. Gazeteciler ve patronlar, Erdoğan’ın bu tutumunu bildikleri için şu an Türkiye’de birinci sayfa mühendisliği yapılıyor. İktidar medyası, Erdoğan’ın hoşuna gidecek bütün haberleri birinci sayfadan verirken, Erdoğan’ın hoşuna gitmeyecek veya onu kızdıracak haberleri de küçülterek iç sayfalarda kullanıyor.”

İlgili haber için tıklayın.

FETÖ'cülerden küstah tehdit: Esas gülen, son gülen olacak

Yorum Ekle

İlgili Haberler