Faruk Çelik, kızıyla geldiği okulda sandık başına gitti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, oyunu Bursa'da kullandı.

Faruk Çelik, kızıyla geldiği okulda sandık başına gitti
- A +

 

Kızı Zeynep Çelik ile merkez Yıldırım ilçesindeki Yıldırım İlkokulu ve Ortaokuluna gelen Bakan Çelik, 1340 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Okuldaki bazı sınıfları gezerek sandık görevlileri ve seçmenlerle selamlaşan Çelik, binadan ayrılırken AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakan olarak son kez oy kullandığını hatırlattı.

Bu seçimin son derece önemli olduğunu belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımız bu seçimin öneminin bilincinde. İstikrarın, huzurun, barışın devamı konusunda iradelerini ortaya koyacakları inancı içindeyim. Allah, memleketimize huzur versin. Huzur eksik olmasın temennisinde bulunuyorum. Yoğun bir katılım da görüyorum. Türkiye genelinde de aldığımız bilgiler bu istikamette. Seçim bölgem olan Şanlıurfa'da ufak tefek bazı olaylar sabahtan beri yaşanıyor. Bazı müdahaleler var ama inşallah güvenlik güçlerimiz onları da boşa çıkaracak ve huzur içinde sağlıklı bir seçimi gerçekleştireceğiz. Milletin iradesine saygımız sonsuz. Milletimiz olan biten her şeyi görüyor ve vereceği karara hep beraber saygılı olacağız. Kararın hayırlı olmasını diliyorum."

Çelik, geleceğiyle ilgili değerlendirmeleri, görevini teslim ettikten sonra yapacağını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler