Faciadan dönüldü

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde 35 yaşındaki Zafer Halimoğlu'nun bir yaşlıya yardım etmek için çalışır vaziyette bıraktığı yolcu otobüsü, eğimli yolda hareket ederek bir sitenin bahçesine devrildi. Otobüste ve bahçede kimsenin bulunmaması olası bir faciayı engelledi.

Faciadan dönüldü
- A +

 

Fethiye'nin Patlangıç Mahallesi 377 Sokak üzerindeki kaza, dün saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Zafer Halimoğlu'nun kullandığı Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait 48 DM 669 plakalı yolcu otobüsü, şehir merkezinden aldığı yolcuları son durağa getirdi. Sürücü Zafer Halimoğlu, iddiaya göre eşyalarını indirmekte zorlanan yaşlı bir adama yardım etmek istedi. Halimoğlu, yaşlı adamla otobüsten indiği sırada araç hareket etmeye başladı.

OMZUYLA DURDURMAYA ÇALIŞTI

Önüne geçtiği otobüsü omzuyla durdurmaya çalışan Halimoğlu'nun çabası yetersiz kaldı. 30 metre ilerleyen otobüs, sokağın alt kısmındaki bahçe duvarını aşarak, 3 metre yükseklikten Taşkaya Hill Sitesi'nin bahçesine yan devrildi. Otobüsün ön kısmı apartmanın zemin katında, 47 yaşındaki Fatma Kabakoğlu'na ait dairenin salon duvarını da deldi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Kaza sırasında salondaki koltukta uzanan Kabakoğlu, bir kısmı çöken duvarın altından son anda kurtuldu. Yalnız yaşayan ve şok geçiren Kabakoğlu'nu, diğer daire sakinleri teselli etti. Kaza sırasında otobüste ve bahçede kimsenin bulunmaması bir faciayı önledi.

Otobüste maddi hasar meydana gelirken kaza sonrası olay yerinde toplananlar uzun süre otobüsün nasıl devrildiğini anlamaya çalıştı. Çevredekiler, cep telefonuyla fotoğraf çekme yarışına girence polis kaza bölgesini güvenlik şeridiyle kapattı.

Otobüs düştüğü bahçeden 2 vinç yardımıyla 5 saat süren çalışma sonunda çıkarıldı.

ŞAŞKIN GÖZLERLE OTOBÜSÜ İZLEDİ

Kurtarma çalışmaları boyunca üzgün ve şaşkın gözlerle hurdaya dönen otobüsü izleyen Zafer Halimoğlu, polis ve olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı Alper Kolukısa'ya yaşananları anlattı. Kaza sırasında oruçlu olduğu belirtilen Zafer Halimoğlu, otobüsten el frenini çekip indiğini söyledi. Otobüsün aniden hareket ettiğini kaydeden Halimoğlu, "Arkamı döndüm baktım otobüs kayıyor. Önüne geçip durdurmaya çalıştım, ama başaramadım. Vardiyam sona ermişti. Otobüsü teslim edip gidecektim" dedi.

Oruç tuttuğunu ve kaza sırasında salondaki koltukta uzandığını aktaran Fatma Kabakoğlu da çok büyük bir gürültüyle yerinden fırladığını aktardı. Kazadan yara almadan kurtulmasının büyük şans olduğunu vurgulayan Kabakoğlu, evindeki hasarın giderilmemesi halinde mahkemeye başvuracağını kaydetti.

'DEPREM OLDU SANDIK'

Bahçelerine otobüs devrilen adını vermek istemeyen bir apartman sakini ise "Büyük gürültü koptu. Sarsıntıyla birlikte deprem oldu sandık. Evde her şey titredi. Kedilerim, köpeklerim çok korktu. Yaralanan yok. Ama dairesine otobüs çarpan komşumuz çok korktu" diye konuştu.

Yorum Ekle