Facebook Messenger rekor kırdı!

Facebook birkaç yıl önce mesajlaşma aracı Messenger’ı kendi platformundan ayırıp bağımsız bir uygulama olarak sunmaya başlamıştı.

Facebook Messenger rekor kırdı!
- A +

 

Bu gelişme Facebook’u yalnızca haberleşme ve özellikle mesajlaşma için kullananları sevindirse de alışkanlıklarını kolay kolay değiştiremeyenler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Ancak görünüşe bakılırsa artık herkes Messenger’ı benimsemiş durumda. Zira uygulama Google Play’de tam 1 milyar indirme sınırını aştı.

Android ekosisteminde 1 milyar indirmeye ulaşan Messenger böylece bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Google Play’de 1 milyar indirilen uygulamalar arasında şimdiye kadar yalnızca Google’ın kendi uygulamaları yer alıyordu.

Ancak ilginç bir şekilde bu uygulamalar arasında en düşük puana sahip olan yine Facebook Messenger. Facebook Messenger’ın Google Play’deki puanı 4 yıldızın bile altında.

Her şeye rağmen sosyal medya devi, Messenger dayatmasının meyvelerini almışa benziyor. Ancak neyse ki Zuckerberg bu uygulamayı zorla yükletmekle kalmıyor, her geçen gün Messenger’a sesli ve görüntülü görüşme gibi yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler