evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyat







Ezidiler kamplarına geri döndü

Avrupa ülkelerine gitmek için Diyarbakır'da barındıkları kamptan ayrılan Ezidiler, Vali Yardımcısı Batmaz tarafından ikna edildikten sonra kamplarına geri döndü.

Ezidiler kamplarına geri döndü
- A +

 

Avrupa ülkelerine gitmek için Diyarbakır'da barındıkları kamptan ayrılan, seyahatlerine izin verilmeyince geceyi boş arazide geçiren 600 Ezidi, Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ile görüşmelerinin ardından kampa geri döndü.

Dün kötü koşulları öne sürerek Bulgaristan'a gitmek üzere yerleştirildikleri kamptan ayrılan ancak otobüslerle yola çıkmalarına jandarma tarafından izin verilmeyen 600 Ezidi, gece Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yenişehir Fidanlık Kampı'na bir kilometre uzaklıktaki arazide konakladı.

Ezidilerin bulunduğu araziye İl Göç İdaresi, jandarma ve emniyet temsilcileriyle gelen Vali Yardımcısı Batmaz, grubun aralarından seçtiği temsilcilerle görüştü. Görüşmenin ardından ikna olan aileler, jandarma nezaretinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle kampa geri götürüldü.

Geceyi dışarıda geçirdikleri için sıkıntı yaşadıklarını belirten Tevra Naif, "Artık içinde bulunduğumuz durumdan bıktık. Çadırlarda rahat etmiyoruz. Rahat yaşayabilecek hayat istiyoruz" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler