Evde saksıda hintkeneviri yetiştirdi

Trabzon'un Of ilçesinde jandarma ekipleri, bir evde sera haline getirilen büyük plastik dolaptaki saksılarda yetiştirilen 24 kök hintkeneviri ele geçirdi, ev sahibi gözaltına alındı.

Evde saksıda hintkeneviri yetiştirdi
- A +

 


Edinilen bilgilere göre bir ihbarı değerlendiren Jandarma ekipler, Of ilçesi Sulaklı Mahallesi’nde uyuşturucu ürettiği iddia edilen S.S. ‘nin evine baskın düzenledi.

Jandarma ekipleri evde, fanlar bağlanarak havalandırma sağlanan, ışık verilerek yapay bir sera haline getirilen büyük boyuttaki plastik bir portatif dolapta saksılar içinde yetiştirilen 24 kök hintkeneviri bitkisi ile 25 gram tohum buldu.

S.S.'nin bez dolabın içerisine 3 adet fan ve bir adet aspiratör koyduğu, bez dolabı alüminyum folyo ile kapladığı ve yapay bir sera oluşturduğu tespit edildi. Bu düzeneği alüminyum borular ile birlikte hava alması için bacaya bağlayan S.S.’nin böylece saksılar içerisine 24 kök kenevir yetiştirdiği belirlendi.

Gözaltına alınan ve ifadesinin ardından ‘uyuşturucu madde ticareti yapmak ve yetiştirmek’ suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen S.S. adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. S.S.’nin, söz konusu düzeneği yaklaşık 7 bin liraya mal ettiği öğrenildi.

Yorum Ekle