sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Euro 3 liranın altında!

Euro, Avrupa maliye bankalarının Yunanistan'a finansal yardım sağlanmasına uzak görünmeleri üzerine düşüşe devam ediyor.

Euro 3 liranın altında!
- A +

 

Euro dolar karşısında, Avrupa maliye bankalarının Yunanistan’a finansal yardım sağlanmasını görüşmeleri öncesinde 1 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Euro/TL 3 liranın altına gevşedi ve 2.9936'ya kadar geriledi. Euro/TL saat 16:36 itibariyle ise 2.9995'te işlem görüyor.

ALB Forex Analisti ve UZMANPARA yazarı Enver Erkan, Euro’da global bazda geçtiğimiz hafta görülen değerlenmenin bu hafta yerini nispeten daha sakin bir seyre bıraktığını söyledi.

NEDEN DÜŞÜYOR?

Euro Bölgesi Maliye Bakanları toplantısından Yunanistan’ın borçlarına ilişkin bir anlaşma çıkmasının beklenmediğine işaret eden Erkan "Yarın da Yunanistan’ın IMF’ye ödemesi gereken 750 milyon Euro borcun vadesi doluyor. Yunanistan ve Eurogroup’un anlaşma noktasından uzak olması Euro’nun değer kazanmasının önüne geçerken, Türk Lirası'nda da diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinin aksine dolara karşı bir miktar değer kazancı söz konusudur.

GEVŞEME KALICI MI?

Bugünkü veri ve haber akışının oldukça sakin olduğunu düşünürsek, Türk Lirası'ndaki hareketin tam olarak bir temeli bulunduğunu söylemek zor görünmektedir. Bu nedenden dolayı yarın içeride açıklanacak olan cari açık verisi önem arz edecektir. Şu anda parite ve dolar/TL aynı anda gerilediği için Euro/TL açısından da aşağı hareket söz konusudur" dedi.

İlgili Haberler