sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


“Esnaf toplumun bel kemiğidir, ana direğidir”

Münir Karaloğlu, Bursa Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak ve beraberinde ki heyeti Heykel’de bulunan Valilik Binasında misafir etti.

“Esnaf toplumun bel kemiğidir, ana direğidir”
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yoğun gündemi içerisinde ‘Ahilik Haftası’ nedeniyle ziyaretine gelen Bursa Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak ve beraberinde ki heyeti Heykel’de bulunan Valilik Binasında misafir etti.

Burada gerçekleştirilen törende konuşan Vali Karaloğlu: “800 yıldır bu toprakları harmanlayan, yoğuran ve bu toprakların vatan kılınmasında çok önemli bir gelenek olan, Ahi Evran Hazretlerinin başlatmış olduğu ahilik geleneğinin özelliklerini geçmişten günümüze taşıma adına Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın çalışmaları ile Ahilik Haftası daha kapsamlı kutlanmaya çalışılıyor. Ahilik kültürünün değerleri tekrar toplumda yaşasın arzu ediliyor. Bu çabaya dönük çalışmalarımız var. Hep söylüyoruz esnaf toplumun bel kemiğidir, ana direğidir. Çadır da ana direk vardır ya esnaf toplumun çadırda ki ana direği gibidir. Esnaf ayakta ise esnaf sağlamsa toplumda ayaktadır ve sağlamdır. Zaten ahilik kültürü esnafı tüccar olmaktan bilge kişiliğe taşıyan bir harekettir. Ahilik haftanızı kutluyorum, inşallah Ahi Evran'ın çizgisinde, O'nun öğretisi doğrultusunda esnaf olmayı, sanatkar olmayı Rabbim hepinize, hepimize nasip etsin.” dedi.

Konuşmaların ardından ‘Ahilik Haftası’ sebebiyle ziyaretine gelen misafirleriyle toplu hatıra fotoğrafı çektiren Vali Karaloğlu, esnaf misafirleriyle yakından ilgilendi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler