Eşini öldüren kocaya ’iyi hal ve tahrik’ indirimi

Adana’da ev yaptırmak için çektiği kredi borcu yüzünden tartıştığı eşini bıçaklayarak öldüren adam, ‘iyi hal ve tahrik indirimi’ uygulanınca 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eşini öldüren kocaya ’iyi hal ve tahrik’ indirimi
- A +

 

İşçi emeklisi Mustafa Karlılar (65), kendisine ait olan 3 katlı evin damına geçen yıl kredi çekerek prefabrik ev yaptırdı. Karlılar, çektiği kredileri ödemede güçlük çekince eşi Nazife Karlılar (52) ile arası bozuldu. Geçtiğimiz 5 Şubat gecesi aynı konu yüzünden eşi ile tartışmaya başlayan Mustafa Karlılar, mutfak tezgahı üzerinden aldığı bıçakla 3 çocuğunun annesi Nazife Karlılar’ı bıçakladı. Göğsünden aldığı 4 bıçak darbesi ile ağır yaralanan Nazife Karlılar, götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıkan sanık Mustafa Karlılar, eşinin ısrarla prefabrik bir kat daha yapılmasını istediğini kaydederek, "Ben ekonomik durumumun iyi olmadığını söyleyince eşim bana hakaret etti. Bunun üzerine ben de bankadan kredi çekerek bir ustayla anlaştım. Usta işin yarısını bitirip parayı alıp kaçınca başka bir bankadan daha kredi çekip evi tamamladım. Bu yüzden eşimle sürekli tartışıyorduk. Olay günü bir arkadaşımın oğlu askere gidecekti. Herkes biraz harçlık verdi ben veremedim. Eve geldiğimde bunu eşime anlattım. ’Çocuğun cebine 10 lira bile koyamadım’ dedim. Eşim bana küfür ederek vurmaya başladı. Yatak odasındaydık eşim bana vura vura mutfağa kadar götürdü. Can havliyle elime gelen ilk şeyle eşime vurdum. Elimdeki cismin bıçak olduğunu bile anlamadım. Bugüne kadar eşime şiddet uygulamadım. Kendisine hep ’hanım ağa’ derdim” dedi.

Mahkeme heyeti, Mustafa Karlılar’ı önce eşini öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Karlılar’ın eşini tahrik altında öldürdüğüne kanaat getiren mahkeme heyeti, iyi hal indirimi de uygulayarak cezayı 20 yıl hapse düşürdü.

Yorum Ekle